Mobil 163 0

Nokia, Android İle mi Karşımıza Çıkıyor?

Nokia Android yarışında gerçekten tutunabilecekmi?

Bir dönem hayatımız da yer edinmiş olan, sonrasında Microsoft bünyesine katılarak piyasadan kendini geri çeken Nokia firması, edinilen bilgilere göre Android bir işletim sistemine sahip olan akıllı bir mobil telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Benchmark’dan Sızdı!

Bu yılın başından beri beklenen bu cihaza ait Benchmark sızıntıları gerçekleşti. Şimdilik ismi D1C olarak geçen cihazla ilgili sızan bilgilere göre bu cihazın oldukça mütevazi özelliklere sahip olduğu belirtilmekte. Yani Makul seviyede bir kamera ve hafızaya ayrıca yine makul seviyede bir yonga setine sahip olacağı sızan bilgiler arasında.

Bu sızan bilgiler ışığında Nokia Android Cihazının 13 MP’lik bir arka kameraya sahip olaması tahmin edilirken, 8 MP’lik de bir ön kameraya sahip olacağı ön görülen özellikler arasında. Ayrıca Adreno 505 grafik işlemcisi ile karşımıza çıkabileceği düşünülen cihazın 1.4 GHz hızında 8 çekirdekli bir Qualcomm Snapdragon 430 işlemcisi ile piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Anı zaman da cihazın ekran çözünürlüklerinin ve boyutunun ise 1920 x 1080 Piksel ve 5.2 inç olarak dile getirildiğini de belirtelim.

Kısaca özelliklerden de anlaşılabildiği gibi günümüzde orta segment de yer alabilecek bir cihaz olduğu aşikâr. Unutmadan cihazın Android 7.0 Sürümü ile piyasada yerini alacağını da belirtelim.

Nokia firmasının uzun zaman aradan sonra tekrar Telefon piyasasına dönmesi zaten beklenen bir olaydı. Uzun zamandır beklenen bu geri dönüş ise Yıl sonunda tanıtılacak bu cihaz ile gerçekleşecek.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.