İOS 217 0

OLED  Ekran İphone Fiyatlarını Etkileyebilir!

Bildiğiniz üzere, son zamanlarda bir hayli ilgi gören ve gördüğü ilgiyi de, gerek sistemsel kalitesi ile gerek de fiziksel şıklığı ile hak eden İphone serisi, gün geçtikçe ve yeni modelleri çıktıkça, teknolojisini daha da ilerletiyor ve ilerlemede hiç bir zaman dur demiyor. İphone’un yeni modeli olan İphone 8’de beklenen bu yeni ekran modeli, Apple şirketine maliyetli olacağı haberi, tüm teknoloji haberleri camiasında, konuşulan ve tartışılan konular arasında yer alıyor. İşte İphone 8’de beklenen yeni ekran ve önceki İphone modellerinden İphone 8’i ayıracak büyük etmen, OLED ekranlar. Tam da okumuş olduğunuz gibi OLED ekranlar, Apple’ın yeni İphone modelinde kullanacağı muhtemel ekranlardır. Tabii kalitede artış olduğu zaman, bu husus doğal olarak maliyete de yansıyacak. Bu yüzden Apple’ın kararı, OLED ekranları sadece İphone 8’de kullanmak. Tabii ardından çıkacak modellerde de, daha ileri ve kaliteli teknoloji ya da tekrardan OLED ekranların kullanılması olası.

OLED Ekran İphone Fiyatlarını Yükseltecek mi?

Belitmiş olduğumuz gibi Apple, OLED ekranlı telefon üretimine geçtikten sonra, üretim maliyeti de, bir hayli artacak. Hesaplamalara ve belirtilenlere göre OLED ekranlar Apple’ın üretim maliyetinde, 50 milyon dolarlık bir yükseliş kaydedecek. Tabii üretim maliyetinin yükselmesi ve yeni modelin çıkması dolayısı ile, bu hususlar da telefonun satış fiyatını bir hayli etkileyecek. Apple’ın yeni çıkartması beklenen İphone 8 fiyatlarında, muhtemel bir yükseliş bekleniyor.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.