Mobil 402 0

Otomobillerde Holografik Navigasyonlu Ön Cam Teknolojisi

WayRay ve Harman firmaları bu alandaki güçlerini birleştirerek araçların ön camlarını ekrana çeviren yeni bir teknoloji geliştirdiler.

Gelişen teknoloji insana hizmette sınır tanımıyor. Artık araç kullananlara navigasyon da daha da kolaylık sağlayacak olan bu sistem; sürücü gözünü yoldan ayırmadan yol takibini, hızını, devrini vb. navigasyon sistemi üzerinden sağlayabilecek.

Teknolojik yeniliklere açık bir İsviçre firması olan WayRay ile Hi-Fi ses sistemleri markası olan Harman ortaklığı, güçlerini birleştirerek bu yeni teknolojiye can verdiler.

Tüketici Elektronik Fuarı CES 2017 de tanıtımı yapılan bu yeni sistemde ön cam şeffaf bir ekrana dönüşürken artırılmış gerçeklik destekli navigasyon bilgileri özel bir projeksiyon ile cama yansıtılıyor. Bunu sağlamak için ise camda tamamen şeffaf ince bir film kullanılıyor.

Bu fikir aslında çok yeni olmamakla birlikte bu kadar gelişmiş bir teknoloji ile alana oldukça iddialı ve güçlü bir giriş yapıldı. Avrupa da bazı üst düzey otomobil üretimi yapan firmalar bu yeniliği denemeye başladılar bile.

Bu yeni sistemle artık yolculuklar sadece sürücüler için kolaylaşmayacak aynı zamanda arka koltukta oturan yolcular ve çocuklar içinde eğlenceli bir hale gelecek.

Uzun yolculuklarda yan camlar istenildiğinde bir oyun ekranına, istenildiğinde ise bir sinema filmi perdesine dönüşebilirken, yolculuklar artık çok daha eğlenceli bir hale geliyor.Bu sistemin bir diğer özelliği de güneşli havalarda koyu bir imaj yaratılarak  güneş filtresi olarak da kullanılabilmesi.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum