Oyun 235 0

Overwatch Horoz Yılı Kutlamaları !

Oyun devi Blizzard‘in ürettiği favori oyun Overwatch, bu yılın etkinliğini açıkladı. Bu yıl Çin takvimini referans alarak Horoz Yılı kutlamalarının yapılacağı yeni etkinlik programını, Blizzard resmi twitter sayfasından duyurdu.

2016’nın en beğenilen oyunlarından biri olan Blizzard’ın MOBA FPS oyunu Overwatch, her yıl kendini yenileyerek ve alanını genişleterek takipçilerinin gönlünü fethetmeye devam ediyor.

Bu yıl ki yeni etkinlikleri kapsamında referans aldıkları Çin Yeni Yıl Takvimi, kökenleri ta orta Asya Türklerine dayanan ve Asya’nın hemen hemen tamamında kullanılan bir takvim sistemidir. Bu takvim sistemi 12 yılın 5 katı olan 60 yıllık bir zaman diliminden oluşur ve bu ortalama bir insan ömrüne denk gelir.

Bu takvimde her hayvan bir yılı temsil etmektedir. Örneğin; “Horoz’ ‘Yılı gibi. Her yılın o hayvanın özelliklerine göre şekillendiğine inanılır. Örneğin Maymun yılında eğlence ve hilenin artacağına inanılır. Kim bilir belki gelecek yılın oyun imaj oda ”Maymun Yılı’ ‘olur…

Overwatch resmi Twitter hesabından Çin Yeni Yıl etkinliklerinin 24 Ocak itibariyle başlayacağını duyurdu. Bu yeni imaj Overwatch’ın tüm çehresini değiştirecek. Takipçilerinin beklediği üzere oyunda yeniden düzenlenmiş haritalar ile oldukça genişletilmiş alanlar ve bol bol yeni kostümler bulunmakta.

Son olarak Blizzard Overwatch ‘in resmi twitter hesabından oyun için hazırlanan kostümleri oyun severlerle paylaşarak görücüye çıkardı.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.