Android 240 0

PES 2017 Mobilde Türkiye Skandalı!

Dünyada en çok oynanan futbol oyunları serisinden biri olan PES, geçtiğimiz günlerde PES 2017 Mobil oyununu İOS ve Android akıllı telefonlar için piyasaya sürdü. Fakat Türkiye ile ilgili ilginç bir detay da gözlerden kaçmadı.

Yıllardır Avrupa ülkeleri arasında Avrupa futbol şampiyonasında mücadele eden Türkiye, PES 2017 Mobil Versiyonun da ise Asya – Okyanusya ülkeleri arasında dahil edildi. Yani geçmiş alışkanlığınızla bu oyunu oynarken Avrupa futbol takımları arasında Türkiye’yi göremeyeceksiniz.

Şaşırtıcı değişiklikle ilgili KONAMI firmasından herhangi bir açıklama yapılmadı fakat kulaktan kulağa bazı söylentiler dolaşıyor. Son zamanlarda Avupa Birliği ve bazı Avrupa ülkeleri ile problemler yaşanması, PES 2017 Mobil oyunun da Türkiye’nin Milli takımının Avrupa ülkeleri arasından çıkarılmasına sebep olduğu düşünülüyor. Şimdilik net bir bilgi olmasa da firmanın yaptığı gereksiz bir hata da olabilir.

PES 2017 Mobil’de Büyük Hata!

İki Kıtayı birbirine bağlayan ve belli bir kısmının Avrupa coğrafyasında yer almasından dolayı Avrupa ülkeleri arasında sayılan Türkiye’nin, KONAMI firmasının üretip yayınladığı dünyanın en çok oynanan ve en popüler futbol oyunu PES 2017’de bu şekilde bir değişiklik yapılmış olması oyun camiasında ki gençlerin tepkisini çekti.

Üretilen tüm futbol oyunlarında keza, PES serisinin eski oyunları da dahil olmak üzere Türkiye Milli Takımı Avrupa ülkeleri arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ve büyük bir ilgiyle karşılaşan PES 2017 Mobil oyunun da bu denli bir değişikliğin yapılmış olması ise Türk oyuncular arasında büyük bir tepkiye sebep oldu.

Oyun üreticilerinden herhangi bir açıklama yapılmadı fakat ilerleyen günlerde bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum