Bilgisayar 462 6

PlayStation 3 Resmen Bitti!

Sony 10 senelik ömür biçtiği devrim niteliğinde ki oyun konsoluna yani PlayStation 3’e veda ettiğimizi açıkladı. Birkaç ay sonrasında sıfır PlayStation 3 bulmanın zorlaşacağı hatta imkânsız olacağı şimdiden görülmekte. Abisine yani PlayStation 2 modeline göre oyunculuk deneyimini tekrar yorumlayan PlayStation 3, kendi segmentinde oyun ve oyunculuk deneyimlerini baştan yazdırmıştı. Orijinal çıkış tarihi olan 11 Kasım 2006 tarihi itibariyle 23 Mart 2007 tarihinden bu yana raflarda yerini alan PlayStation 3 aslına bakılırsa 11 senelik miladını doldurdu ve üretim bandından ayrıldı.

80 milyon civarlarında resmi satış sayısına ulaşmış PlayStation 3 abisi olan namı değer PS 2 ile arasında oldukça büyük özellik farkları barındırarak isteneni verebilen bir konsol olmuştu. Dönemine bakıldığında Microsoft Xbox 360 ürününden 11 ay gibi bir süreyle daha geç çıkan PlayStation 3, dönemi tek lider olarak takip eden Xbox 360 modeline satış rakamı maiyetinde yaklaşmak için 6 sene mücadele vermişti. 6 sene sonrasında yakalayabildiği Xbox 360 modeliyle sonrasında kıyasıya rekabete giren PlayStation halen o rekabeti kıyasıya bir şekilde sürdürmekle birlikte bayrağı önde taşımaktadır.

PlayStation: En Çok Sevilen Oyun Konsolu!

Birçok dönem çocuğunun hayallerini karne hediyesi olarak süsleyen hatta Türkiye genelinde PS kafe mantığını sektörel anlamda canlandıran efsane cihaz oydu. Sonrasında yani 2007 tarihinden günümüze kadar da hiçbir zaman sekteye uğramadan PlayStation 4 çıktığında bile kendi alıcısını bulan PlayStation 3, her güzel şeyin sonu olduğu gibi kendisinin de bir sonunun olacağını belirterek üretim bandından ayrıldı. Aslına bakılırsa PlayStation 4 çıkışından sonra satışlarında gerileme görülse de halen hastasının olduğunu işaret eden devamlı satış rakamlarıyla bizleri şaşırtan PlayStation 3, bu sefer güldürmedi!

Ne diyelim artık olmuşla ölmüşe çare yok derler biz de o ilkeden ilerleyelim. Aramızdan ayrılan PlayStation 3 ailesinin sevenlerine saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Umarız Sony bu üründe yakaladığı 11 senelik efsane başarıyı diğer modellerinde de yakalayarak bizlere üst düzey ürünler sunabilir. Bu üzücü günümüzün geriye kalan kısmının iyi geçmesi dileğiyle!

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

“PlayStation 3 Resmen Bitti!” üzerine 6 yorum

 1. Efsane Birşeydi Ama yenisi çıkınca artık eskisi aranmıyor diyebiliriz 🙂
  PS 4

 2. Emre Eraslan dedi ki:

  PS4 ‘den daha çok sevdiğim sevgili oyun konsolumun bu hale gelmesine üzüldüm =(

 3. Teknoloji dedi ki:

  Neşeli bir hüzün içindeyim Ps3 ler güzeldi 🙂

 4. Anlamıyorum okadar yüksek özellikleri var acaba bu sony nin satış politikası için uyguladıgı bir yöntemmi ? Yazık oluyor makinalar güncelleme almayınca çöp durumuna düşüyor

 5. süleyman dedi ki:

  Çok zaman harcadık karşısında

 6. Diyarbakır Evden Eve dedi ki:

  PS 4 tek geçerim gerek performans, gerek ise görünüme kazandırdığı kalite. Ama büyük emektardır PS 3 birçok PES tutkunu bu model üzerinden türedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum