Bilgisayar 186 0

Programsız Ofis Çözümleri

Günümüzde birçok işimizi artık online ortamda herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan giderebiliyoruz. Bu hem pratiklik sağlarken hem de bilgisayarımızda her iş için ayrı ayrı programlar kullanmak yerine depolamadan da bizlere oldukça büyük yararlar sağlıyor.

Bu konuda özellikle ofis programları veya genel olarak ofis gereçleri oldukça işimize yarayabilir. Mesela artık PDF oluşturmak veya düzenlemek için bir PDF oluşturucu bulup indirmenize gerek yok, ya da bir .docx dosyası oluşturmak için bir MS Office veya benzeri programlara ihtiyacınız yok.  Bunların tamamını hatta daha fazlasını internet tarayıcılarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle ofis çalışanlarının sık sık ihtiyaç duyacağı farklı çözümleri bu yazımızda alt başlıklar altında listeledik.

Daha önce;

Yukarıda belirtilen farklı programsız bilgisayar çözümlerinden bahsetmiştik. Dilerseniz ilginizi çeken diğer başlıklara da göz atabilirsiniz.

Belge Oluşturma ve Düzenleme

Ofis belgeleri günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Gönderip aldığımız mailler içerisinde ek olarak gelen belgelerden tutun, yeni oluşturduğunuz belgelere kadar birçok alanda en bilinen Office uygulamalarına ihtiyaç duyuyoruz. Fakat artık belge oluşturmak ya da düzenlemek için bu programlara ya da uygulamalara ihtiyacınız yok. Tarayıcınız ile Programsız Word Kullanma ya da Programsız Belge Oluşturma işlemlerini online olarak yapabilirsiniz.

İşte bunu yapabilmek için en önemli 2 yol;

Google Dokümanlar (docs.google.com)

Online olarak tarayıcıdan ofis belgelerini düzenlemek ve oluşturmak için kullanılan en ünlü sistemlerden biri Google Dokümanlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistemin en önemli özelliği ise sürekli güncellenerek kullanıcı deneyimini artırması ve yeni özelliklerle birçok farklı işlem yapabilmeyi kullanıcılarına sunması. Bu sayede yüksek bir kullanıcı deneyimi ile özellikle Programsız Word Açma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Microsoft Office Online (www.office.com)

Eğer Google Dokümanların ara yüzü size yabancı geliyorsa – ki sürekli her ofis işini MS Office ile yapanlardansanız bu normal olacaktır- o halde MS Office Sistemini Online kullanabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan online MS Office kullanabilmek için web sitesine girmeniz yeterli. Ardından ‘Ücretsiz Çevrim İçi Çalışmaya Başlayın’ butonuna tıkladıktan sonra; Word, Excell, PowerPoint gibi bütün uygulamalara erişebileceksiniz.

Uygulamaların özellikleri kısıtlanmış olsa da günlük rutin işlerinizi gerçekleştirebilmeniz için gayet ideal denebilir. Ayrıca ara yüzü de bilgisayarınıza kurarak kullandığınız MS Office programları ile aynı. O

Online PDF Oluşturma ve Düzenleme

PDF dosyaları oluşturmak ve düzenlemek eskiden çok zor ve maddiyat isteyen bir işti. Fakat günümüzde artık programa bile ihtiyacınız olmadan Programsız PDF Oluşturma, Programsız PDF Düzenleme, Programsız PDF Birleştirme, Programsız PDF Küçültme gibi işlemleri ve daha birçoğunu yerine getirebilirsiniz.

Online PDF Converter (online2pdf.com)

Programsız PDF düzenleme işlemleriniz için Online PDF Converter gerçekten başarılı bir program olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılara birçok farklı özellik sunan bu web sitesi; Programsız PDF Birleştirme, Programsız PDF Oluşturma ve Düzenleme hatta kilitli PDF dosyası açma işlemleri gibi birçok özelliğe sahip.

Ayrıca Online PDF Dönüştürme işlemlerini de gerçekleştirebildiğiniz bu web sitesi, sadece 50 MB’ye kadar olan dosyalar üzerinde çalışmanıza olanak sağlıyor.

I Love PDF (www.ilovepdf.com)

Eğer PDF dosyaları üzerinde daha fazla işlem yapabilmek istiyorsanız o zaman I Love PDF web sitesini kullanabilirsiniz. Programsız PDF Dönüştürme, PDF Filigran Ekleme,

PDF sıkıştırma, PDF Dosya Boyutu Küçültme gibi işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kişisel Muhasebenizi Yönetin

Bizler paramızı nereye harcadığımızı, neler alacağımızı ve ne kadar para tutabildiğimizi öğrenmek ve bunları planlamak isteriz. Dolayısıyla kendi mıhasebemizi yapmak ve bu doğrultuda iyi bir bütçe planlaması yapmak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Bazı online banka uygulamaları bu işi yerine getiriyor olsa da gerçekten çok kısıtlı işlemler yapabiliyor ve yeterli gelmiyor.

Fakat bunun için yine yeterli olmasa da işinizi büyük ölçüde görebilecek bir sistem mevcut. www.defter.net üzerinden erişebileceğiniz bu sistem çeşitli kategorilerde gelir ve giderlerinizi kaydetmeye ve yaklaşan ödemeleriniz için bildirimler oluşturmanıza yardımcı oluyor. Bireysel kullanıcılar için tamamen ücretsiz olan Defter.net, ticari kullanımlar içinse yıllık sadece 30 TL gibi bir rakam talep ediyor.

Broşür, Rapor veya Afişler Tasarlayın

Evinizde ya da ofisinizde ufak çaplı reklam broşürleri, bültenler veya raporlar tasarlamanız mümkün. Fakat bunun için profesyoneller gibi InDesgin tarzı uygulamalara sahip olmak ya da Office 365’te yer alan Microsoft Publisher’ı kullanmanız gerekiyordu.

Fakat tüm süreci tarayıcınızda başlayıp bitirebileceğiniz Lucid Press adlı bir sistem mevcut.  www.lucidpress.com adlı web sitesi üzerinden; programsız afiş hazırlama, bülten ve programsız rapor hazırlama gibi işlemlerinizi yapabilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir ya da çıktı alabilirsiniz. Sistem ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı şekilde sunuluyor. Ücretsiz sürümü çok detaylı olmasa da basit işlerinizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Ücretli sürümü ise aylık 5.95 Dolar olarak başlıyor ve farklı paketlere göre fiyatlar değişiyor.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum