Android 3.431 1

PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü 2019 – 3 Adımda!

Player Unkown’s Battlegrounds yani PUBG, 23 Mart 2017 günü piyasaya çıkmış ve neredeyse son zamanların en çok hasılatını elde etmiş bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Bluehole tarafından geliştirilen oyun son zamanlarda Mobile versiyonu ile gündemde. Fakat PUBG indiren ve telefonlarından da bu maceraya katılan binlerce insanın en büyük sorunu PUBG Mobile Kasma Sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

Buna istinaden bu yazımızda PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü 2019 ayarlarını ve güncel çözüm önerilerini sizlerle paylaşacağız.

PUBG Mobile Kasma Sorunu İçin RAM Temizliği

PUBG Mobile kasma sorunu yaşamamak için öncelikle en az 2 GB RAM kapasitesine sahip bir mobil cihaza sahip olmanız gerekiyor. Fakat RAM’iniz yeterli olmasına rağmen hala kasma problemi ile baş başa kalıyorsanız o halde RAM temizliği yapmanız gerekiyor.

Bunun için;

Ve benzeri diğer uygulamaları telefonunuza yükleyebilir, çalıştırabilir ve gereksiz uygulamaların RAM tüketmesinin önüne geçere PUBG için RAM kapasitenizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Bu işlemden sonra temiz ve ekstra işlemlerden arınmış olan cihazınızla PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümüne ulaşmış olacaksınız.

PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü İçin Depolama Optimizasyonu

PUBG Mobile yaklaşık olarak 1.7 GB gibi bir hafızaya ihtiyaç duyuyor. Fakat bu ilk yükleme için geçerli bir hafıza isteği. Daha sonra yeni gelen haritalar, özellikler ve farklı update dosyaları ile bu hafıza 5 GB’ye kadar artış gösterebiliyor. Dolayısıyla PUBG’nin rahat çalışması ve PUBG Mobile Kasma Sorunu yaşamamanız için telefon hafızanızın yeteri kadar boş olması gerekiyor.

Gereksiz uygulamalar, çift fotoğraflar, dinlemediğiniz müzikler ve temp dosyalarından (çöp dosyalar) mobil cihazınızı arındırmanız gerekiyor.

Bunun için;

Uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar cihaz hafızanızı güvenli ve hızlı bir şekilde gereksiz dosyalardan temizleyecek ve PUBG Mobile kasma sorunu çözümü için faydalı olacaktır.

Bu sayede PUBG Mobile oyunu ve oyun için gelen güncelleştirmeler için mobil cihazınızda yeterli hafıza olacak ve bu hafıza ile PUBG daha rahat ve verimli bir şekilde çalışacaktır.

PUBG Mobile Kasma Sorunu İçin Grafik Ayarları Optimizasyonu

PUBG Mobile grafik ayarları şüphesiz mobil cihazınızın daha verimli bir şekilde PUBG oynatabilmesi için en gerekli ayarlardan biridir.

PUBG en iyi grafik ayarları ile ilgili bilgi vereceğimiz bu 3. Bölümde, sizler için deneyimlediğimiz ayarları kullandığınızda eskisine nazaran daha akıcı bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz.

Bunu için;

  • Grafik Ayarı: Akıcı
  • Kare Hızı: Aşırı
  • Still: Renkli

Olarak ayarladığınızda eskisine nazaran daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu ayarlar sayesinde çözünürlükten biraz feragat etmiş olacaksınız fakat PUBG Mobile FPS artışıyla daha akıcı bir oyun keyfine varabilirsiniz.

3 adımda yapılan tüm bu işlemlere rağmen hala PUBG Mobile Kasma Sorunu yaşıyorsanız o halde mobil cihazınız bu oyunu oynamak için yeterli olmayabilir. Bu durumu aşmak için farklı bir yol deneyerek Emulatör kullanabilir ve mobil oyunu bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

“PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü 2019 – 3 Adımda!” üzerine 1 yorum

  1. Değerli paylaşımınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum