Oyun 219 0

Razer Project Valerie İle Tüm Oda Monitör Olacak!

Oyun piyasasının devlerinden Razer, konsept projektör tasarımı ile oyun görüntülerini tüm odaya yayarak oyunculara oldukça heyecanlı bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Tüketici elektroniği fuarı CES 2017 de tanıtımı yapılan ”Project Valerie”teknolojisi ile alanında çığır açmaya aday görünen bu teknoloji ile tavana yerleştirilen profesyonel bir projeksiyon aleti ile oyun bilgisayar ekranındaki çerçeveden taşıp tüm odaya yayılıyor.

Aslında projektör kullanarak görüntü genişletme teknolojisi oyun piyasası için de yeni bir fikir değil. Daha önce bu fikri Microsoft “IllumiRoom” ile gündeme getirmişti. Üzerinde yapılan uzun çalışmalara ve bu çalışmalardan olumlu sonuçlar alınmış olmasına rağmen ürün piyasaya sürülmemişti.

Projeksiyon sisteminin kurulumu ve görüntü genişletme modunun oyunla entegre olup olmayacağı gibi sorunlar oyuncuları düşündürürken Razer bu konuya da açıklık getiriyor.

Razer yetkilileri oyunlara görüntü genişletme özelliğinin kolayca eklenebileceğini ayrıca oyunların birçoğunda oyun içi görüş açısını arttırabilmek amacıyla ayarlarda yer aldığını belirtiyor.

Oyun devi Razer’in bu projesi henüz tasarım aşamasında ancak yapılan tanıtımlarla elde edilen tüketici geri bildirimleri ve talepleri göz önünde bulundurularak üretimine yıl sonu itibari ile başlanacağı bildiriliyor ancak fiyat konusunda henüz bir şey söylemek için çok erken.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.