Oyun 208 0

Resident Evil 7 Korsana Karşı Ayakta Duramadı!

Bilindiği üzere, son zamanlarda sürekli yeni oyunlar ve uygulamalar çıkıyor. Bu uygulama ve oyunların kimi serisinin devamı, kimisi de yeni bir seri başlatıyor. Ve yine bilindiği üzere, Resident Evil 7 oyunu, serinin en yeni çıkan oyunu olarak piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesinin ardından, para karşılığı satışa sunulan Resident Evil 7, oyunun korsanlaşıp, kopyalanmaması için, son zamanlarda yüksek kopya koruma sistemi olarak adlandırılan, Denuvo sistemi ile koruma altına alındı. Ancak şunu belirtebiliriz ki Denuvo sistemi, beklenenden kat ve kat daha düşük bir koruma sağladı ve korsanlar tarafından oyun kopyalandı. 5 günlük bir süreç içerisinde, Resident Evil 7 oyununun kopyalanması, Denuvo kopya koruma sisteminin, büyük eleştiriler almasına neden oldu. Bu kadar çabuk kopyalanmayı ve korsan olarak piyasaya sürülmesi beklenmediği Resident Evil 7, her ne kadar yüksek korumada, kopya koruma sistemine sahipmiş gibi dursaydı da, korsancıların karşısında dayanamadı ve kopyalandı.

Resident Evil 7 Korsanlar Tarafından Kopyalandı!

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi Resident Evil 7, Denuvo sistemi ile korunmaktaydı. Ancak yukarıda şunu da belirtmiştik ki, Resident Evil 7, tam 5 gün içerisinde korsanlar tarafından kopyalandı. Ünlü Resident Evil 7 oyun yayımcı şirketinin, Denuvo korsan koruma sistemini, kaldıracağı bekleniyor. İlerleyen zamanlarda çıkacak ve Denuvo koruma sistemi ile korunan oyunlarında, kısa süreler içerisinde kırılarak, kopyalanması bekleniyor. Denuvo sisteminin 5 günden fazla dayanamaması, teknoloji haberleri ve oyun haberleri arasında, popüler konular arasında yer alıyor.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.