Oyun 287 0

Rise Of The Tomb Raider Artık Türkçe!

Amerika menşeili video oyun yapım şirketi Crystal Dynamics tarafından geliştirilen efsane oyun Rise Of The Tomb Raider, yani Tomb Raider’ın Yükselişi adlı oyunun Türkçe yaması tamamlandı.

Oyunun severlerin heyecanla beklediği bu yama sayesinde artık oyun Türkçe oynanabilecek. Tüm dünyada oldukça sevilen aksiyon ve macera alt yapılı oyunun, Türkiye de de oldukça hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunmakta.

Ölümsüzlüğün Sırrı

Başkahraman Lara Croft oyunun bu serisinde ölümsüzlüğün sırrına ermek için mücadele ediyor. Oyunun kilit noktası antik yazıların çözümlenmesi ile şifrelere ulaşmak ve ilerlemek üzerine kurulu.

Ancak su ana değin İngilizce sunulan oyunu hak ettiği heyecanla oynayamayan oyun severler geçtiğimiz günlerde bir oyuncunun %75’ini Türkçeye çevirerek yayınlaması ile artık heyecanlı bir maceranın içinde kendilerini bulacaklar. Kalan kısmın ise en kısa zamanda tamamlanacağı gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Oyunun Türkçe yaması ile menü, altyazı ve senaryo modunda etkileşim sağlanıyor. Kitap, belge gibi uzun metinler hâlihazırda İngilizce olarak bu yamada yer alıyor. Çünkü oyunun yaması henüz %100 değil.

Oyun 2015 yılında Amerikan Senaryo Yazarları Birliği Video Oyunları Dalında En İyi Senaryo Ödülünü alarak haklı bir başarıya da imza attığını belirtelim.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.