Mobil 236 1

Samsung, 8GB LPDDR4 DRAM’leri Tanıttı

Teknoloji devi Samsung, 8 GB kapasiteye sahip olan LPDDR4 mobil Dram serisini tanıttı. Mobil deneyimini oldukça geliştiren Samsung firması böylece yüksek özelliklere sahip, Ultra HD çözünürlüklü ve daha geniş ekranlı cep telefonlarının geliştirilmesi için teknoloji âlemine ön ayak olmuş olacak.

16 GigaBit LPDDR4 çiplerinin kullanımı ile geliştirilen 8GB Dram paketi, 10nm serisi mimariyi kullanıyor. Satış İcra Başkan Yardımcısı Joo Sun Choi, yeni duyurdukları 8G Dram Serisi için; Bu yeni gelişmenin yeni teknolojilere sahip olacak olan yeni nesil cihazlara oldukça önemli özellikler katacağını belirtirken ayrıca yeni bellek çözümleri için de çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Bilgisayarlarımızdakinden Daha İyi

Yeni geliştirilen 8GB LPDDR4 Dram serisi, bilgisayarlarımızda ki DDR4 teknolojisine göre daha üstün performans vaat ediyor. İki kat daha fazla performans gösteren bu Dram’ler, saniyede 4.266 MegaBit veri işleme kapasitesine sahip.

Aynı zaman da bu yeni duyurulan ve tanıtıma çıkan 8GB LPDDR4 Dram’ler sadece akıllı telefon pazarında karşımıza çıkmayacak. Şüphesiz tablet piyasasında da bu yeni teknolojinin izlerine rastlayacağız.

Bunun haricinde akıllı televizyonlar ve sanal makineler gibi birçok teknolojik ürün ile de karşımıza çıkacak olan yeni nesil Dram’ler, 10nm teknolojisini kullandığından dolayı, enerji konusunda da oldukça verimlilik vaat ediyor. Ayrıca boyut olarak da çok makul seviyede olan Dram, 15 x 15 milimetre boyutlarına sahipken, aynı zaman da 1.0mm kalınlığa sahip.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Samsung, 8GB LPDDR4 DRAM’leri Tanıttı” üzerine 1 yorum

  1. Yeni yılda başarılar dierim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum