Mobil 127 1

Samsung Dijital Kamera Pazarından Çekiliyor!

 

Samsung Dijital Kamera üretmeyeceğini resmen açıkladı. Birçok teknolojik ürün pazarında kendisine üst sıralarda Pazar bulan Samsung dijital kamera sektöründe baltayı taşa vurdu. Ne Pazar elde etti, ne de ilgi çekici kalite elde etti Samsung. Bu nedenler başta olmak üzere birkaç farklı neden dolayısıyla da Samsung dijital kamera üretimini durduğunu açıkladı. Samsung günümüz teknoloji firmaları arasında oldukça büyük bir yere sahipken bu yönde bir karar vermiş olması herkesi şaşırttı. Şimdi bu kararın altında yatan nedenleri ve ileride bizi bekleyen gelişmeleri açıklayalım.

Satış Olmayınca El Mahkûm!

Fotoğrafçılık ile ilgilenmeseniz dahi fotoğrafçıların hangi markaları tercih ettiğini az çok tahmin edebilirsiniz. Bu markalar arasında maalesef Samsung yer almıyor. Uluslar arası satış oranlarına bakıldığında Samsung bu işten zararlı bir şekilde çıkıyor. Kamera üretimini durduğunu açıklayan Samsung daha farklı sektörlere yöneleceğinin mesajlarını verdi. Açık konuşmak gerekirse Samsung rakiplerine göre daha istikrarsız bir firma. Yeni modeller üretse dahi modellerinin kimi tutuyor kimi tutmuyor. Dünya devlerinin satış çizelgelerine bakıldığında bu dalgalanmayı Samsung markasında görmek mümkün. Ancak bu dalgalanma bu sene itibariyle tarih olacak gibi. Geçen sene geçirdiği krize rağmen yine ilk çeyreği %50 kar oranıyla bitiren Samsung 2017 senesinde daha şanslı gibi.

Yeni Teknolojilere Yöneliyor!

Samsung bu günlere kadar gelmesini hiç şüphesiz yeni ürettiği teknolojilerine borçlu. Bu kararlılığını hiç sapmadan devam ettiren Samsung, dijital kamera üretimini durduğunu açıklayarak yeni teknolojilere doğru yöneldiğinin sinyalini verdi. Günümüzde kullanılmaya başlanan 360 kameralar ve VR teknolojileri üzerine yönelecek olan Samsung, müşterilerine yeni teknolojiler ile geleceğini savunuyor. 21. Yüzyıl teknolojilerinin öncüsü diyebileceğimiz bu firma bizleri şaşırtacak görsel platformlu teknolojilerle ger döneceğe benziyor. Peki, bu teknolojilerle Samsung başarı yakalayacak mı? Sorusunu soranlar elbette vardır. Biz hemen cevaplayalım. Elbette yakalayacak. Neticede insanlar yeni teknolojilere aç bir şekilde markaların ağzında çıkacak iki kelama bakıyorlar. Bunun yanında bu tarz yeni teknolojilerinin kalıcı kullanım alanları da olabilir. Çok büyük yatırımlarla bile bu teknolojiler satın alınabilir. Bize bundan sonra bir tek Samsung’a başarı ve şans dilemek kalıyor. İyi Şanslar Samsung!

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Samsung Dijital Kamera Pazarından Çekiliyor!” üzerine 1 yorum

  1. Boyali profil fiyatları dedi ki:

    siteniz harika yazılarınız super tşk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum