Android 251 0

Samsung Galaxy S8 En İyi Yönleri

Malum geçtiğimiz günlerde Dünyanın en büyük mobil teknoloji üreticisi Samsung tarafından, yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 tanıtıldı. Efsanevi bir model olarak nitelendirebileceğimiz bu telefonun en önemli ve en iyi özelliklerini sizin için bu yazımızda derledik.

Note 7 talihsizliğini yaşamış bir firma olarak kendisine çeki düzen veren Samsung, inanılmaz değişikliklere adım atarak yeni telefonunu sonunda piyasaya çıkardı. Teknoloji severlerin merakla beklediği Galaxy S8, sınıfının en iyi telefonu olmaya aday.

Firmanın yeni cihazının çıkmasının ardından bizde bu telefonu almak isteyen bireyler ve merak edenler için Samsung Galaxy S8’in en çarpıcı özelliklerini sıralamak istedik.

Ekran Performansı Sınırları Zorluyor

Cihazın en şaşırtan özelliklerinden biri ise malum ekranı oluyor. Kavisli ve eğimli ekranların son zamanlarda popüler olduğu aşikar. Fakat samsung, mobil cihaz ekranlarında çığır açabilecek bir performansla karşımıza çıktı.

5.86 İnç kasaya sahip olan Galaxy S8’e 5.8 inç bir ekran koymayı başarabilen uzmanlar, bu sayede ekran ve kasa oranını %85’in üzerine çıkarabilmeyi başardı. S8 Plus modelinde ise bu oran 6.28’e 6.20 dolaylarında.

Cihazların çözünürlüklerinin ise 1440 x 2960 gibi özel bir çözünürlük olduğunu belirtelim.

Fiziksel Ana Menü Tuşu Tarih Oldu

Samsung modellerinden aşina olduğumuz fiziksel menü tuşu S8 modeli ile artık tarihe karışıyor. Force Touch olarak da adlandırabileceğimiz bu özellik ( Gerçi Apple modelleri için bu terim kullanılıyor) sayesinde parmaklarınızın farklı basınç uygulamalarına göre farklı işlevler görüyor.

 

Geliştirilmiş Selfie Performansı

Samsung modellerinden yine aşina olduğumuz 5 MP’lik ön kamera yeni çıkan amiral gemisi ile tarihe karşına özelliklerden ikincisi oluyor. Galaxy S8’de 1.7 Diyafram açıklığına sahip olan (Daha keskin fotoğraflama ve daha fazla ışık) 8 MP’lik bir kamera kullanılmış.

Bu sayede artık Selfieleriniz deki mozaik görüntüyü bir daha görmeyeceksiniz diyebiliriz. Yani Daha Kaliteli Selfieler bizleri bekliyor!

Göz ve Yüz Taramasında Hızlanma

İris ( Göz tarayıcısı ) ilk olarak bilindiği gibi Note 7 cihazında kullanılmıştı fakat cihazın piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra toplatılmasından dolayı bu özellik yeteri kadar teste tabii tutulamadı. Samsung firması tekrar İris tarayıcı özelliğini yeni amiral gemisi cihazında kullanmayı tercih etmiş. Telefonun kullanımına bağlı olarak önümüzde ki günlerde bununla ilgili bilgiler de sizlerle buluşacaktır.

Yüz tarama özelliği ise uzun bir süredir teknolojik cihazların neredeyse tamamında kullanılan bir teknoloji. Bu sebeple yeni sayılmadığını da belirtmek gerekiyor. Zaten bir fotoğrafla bile bu özelliği rahatlıkla kandırabiliyorsunuz.

 

Yeni Arkadaşınız Bıxby

Sesli asistan dendiğinde aklınıza hemen Siri’nin geldiğini tahmin edebiliyorum. Malum Apple firması Siri ile oldukça ses getirmişti. Fakat Samsung firmasının Galaxy S8 ile birlikte gelen Bıxby adında ki Sesli asistanı, Siri ile yarışabilecek özelliklerde.

Ayrıca telefonda Bıxby için bir tuşunda atandığını belirtelim.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum