İnceleme 169 0

Samsung Galaxy S8 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Bugün sizlere son günlere en çok konuşulan telefondan bahsedeceğiz. Cihazın teknik bilgileri hakkında yeterince donanıma sahibiz. Gerek reklamlar gerekse de geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtım sayesinde cihazın teknik verilerine sahibiz. Bu teknik verilerde İngilizceden kırma birçok kelime ve marka ismi var. Peki, bu kadar ayrıntıya gerek var mı? Tabi ki de hayır Teknoclock ailesi olarak sizlere basit bir dille S8’in özelliklerinden bahsedeceğiz. Neticede bize işlemcinin markası değil işlevi meşgul. Samsun 2016 yılında birçok badire atlattı. Bu badirelerin içinde en büyüğü hiç şüphesiz Note serisinin nankör tutumu oldu. Piyasadan son anda toplatılan bu model Samsung mazisinde kara bir leke olarak kaldı. Güveni ve raconu sarsılan bu dünya devi marka 2017 yılına büyük bir devrimle girdi diyebiliriz. Tanıtımı esnasında ağızları açık bırakan bir amiral gemisiyle karşımıza çıkan Samsung 5000 liralık fiyatına rağmen S8 serisiyle kullanıcılara oldukça büyük yenilikler vaat ediyor. Bu yeniliklerin birçoğu Apple’ı bile solda sıfır bırakacak dedikoduları ortalıkta dönmüyor değil. Ama halen tanıtımı yapılmamış bir telefonla karşılaştırma yapmak elbette doğru değil. Şimdi sizlerle S8 serisini şöylece bir gözden geçirelim.

Performans Ve Dayanıklılık

Telefonun özelliklerine bakıldığında ne sistem bakımından ne de batarya bakımından bir yoksunluk çekilmeyeceği aşikâr. Bu konuda kesin söylemlere kulak vermeyin. Neticede kimse bu telefonu bir ay kullanıp kullanıcı deneyimlerine sahip olmadı. Tabi telefon tamamen satışa çıkıp kullanıcılar tarafından yorumlandıktan sonra biz de konuya yorumumuzu katarız. Ancak şu an beklentilerin olumlu yönde olması haricinde söylenecek kesin şeyler maalesef yok. Amiral gemisi olarak elbette yüksek performans beklentileri uyanırsa da S8 de Samsung mazisinde bir yer alacak. Kaderini ilerleyen dönemlerde hep beraber göreceğiz elbette.

Ekran özellikleri oldukça dolgun olan Samsung Galaxy S8, kullanıcılara eşsiz bir görüntü kalitesiyle olağanüstü bir görüntü sunacak. Böylesi bir telefondan da aksi beklemezdi elbette. Telefonun ekranı oldukça canlı olarak bizi karşılıyor. Gözlemlerimize göre S8 ne göz yoracak ne de pikseller saydıracak. Amirallerin amirali S8 bu konuda ciddi bir performans farkıyla rakiplerinin önüne geçeğe benziyor.

Tasarım

Samsung Galaxy S8 özellikleri arasında en çok konuşulan kısım hiç kuşkusuz tasarım. Tasarım geçtiğimiz yıllarda sistem özelliklerine yenik düşse de telefon sektörüne sistem özellikleri zaten dolgun olduğu için günümüzde çok önem görüyor. Samsung tasarım manasında devrim yapmış diyebiliriz. Yani Galaxy sersinin atalarından olan Samsung Galaxy Ace serisini hatırlayın. Samsung’un net olarak tasarıma nokta koyduğu seri olan Ace serisinden sonra Samsung ciddi değişikliklere imza atmadı. Tamam home tuşu parmak izi okuyucuyla donatılmış olabilir. Veya kamera dışa doğru çıkmış ve kareleşmiş de olabilir. Ama hiçbir yenilik S8 tasarımına erişebilecek kadar devrimsel değil. Alt ve üst tabanın neredeyse yok denecek kadar küçültülmesi telefona çok şık bir görüntü katıyor. Home tuşunun da yine yok olması ve yerine geçen sene Apple’da gördüğümüz 3D touch gelmesi devrimlerden birisi. Bu denli büyük bir tasarım değişikliğini beklesek dahi bu kadar şık olacağını beklemiyorduk. Telefonun arka kısmı oldukça klasik desek yanlış olmaz. Ama klasik olması şıklığından kesinlikle ödün vermemiş.

Sizlere sözel olarak verebileceğimiz tüm bilgileri verdik. Teknik özellikleri her kullanıcı yorumlayamaz yorumlasa dahi doğru yorumlayamayabilir. Bu nedenle yukarıda sizlere S8’i oldukça açık bir şekilde anlattık. Gelelim fiyata, bildiğiniz üzere Galaxy S8 serisi S8 ve S8 plus olarak piyasaya sunuldu. İki cihaz arasında uçurumlar yok. Fiyatlarında da bu yakınlık rahatça gözlenebiliyor. S8 4399 TL iken, S8 Plus 4999 TL fiyatlarıyla satış noktalarında yerlerini alacaklar. Bu fiyata alınır mı diye sorarsanız da kişisel görüşüm alınmaması gerektiği. Bunun nedeni ise tüm markaların ekran çerçeve oranında düşüşü hedeflediği bir teknoloji yılında bu yeniliğin oldukça pahalı olarak satışa çıkarılacağı. Bu telefon elbette güçlü bir ürün ancak bizim kanaatimiz daha düşük bir model alıp markaların bu özelliklerden dolayı yaptıkları fiyat artışlarından taviz vermelerini beklemek yönünde.

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum