Giyilebilir Teknoloji 156 0

Samsung Gear 360 İnceleme

Oldukça küçük boylu ve bir topu andıran Samsung’un yeni Web Cam’i Gear 360, bu haftaki inceleme konuğumuz oldu. Ufak ve portatif bir dizayna sahip olan Gear 360, bu yönüyle oldukça avantajlı bir yapıya sahip diyebiliriz.

3 adet tripod’u andıran bir ayak yapısına sahip Gear 360, ayakları açık pozisyondayken oldukça iyi kaliteli sabit çekimler yapmanıza olanak sağlarken, aynı zamanda ayakları kapalı pozisyondayken çok kolay bir biçimde avuç içine yerleştirilip elde de çekim yapılabilmesine olanak tanıyor.

En güzel yanlarından biri ise oldukça esnek bir kullanım alanına sahip olması. Altta bulunan bu ayak yapısını sökerek bir tripota veya selfie çubuğuna da monte ederek kullanabilme şansınız mevcut. Web Cam ailesine böyle alışılmadık bir özelliği Gear 360’da görmek şahsen bizi oldukça mutlu etti.

Su sıçramalarına karşı dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu belirtirken, aynı zaman da suya dayanıklı olmadığının da altını çizmek istiyorum. Kısacası hafif yağmurlu ortamlarda rahatça kullanabilirken bir havuzun içine dalmayı denemeyin çünkü herhangi bir basınç koruyucusu ya da iç mekanizmaya su sızmasını önleyebilecek koruma alanı maalesef bulunmuyor ki zaten bu bir Web Cam. O yüzden gerekli de değil.

360 Derecelik Web Cam

Samsung Gear 360 adını 360 derecelik bir kamera açısına sahip olmasından dolayı alıyor. Hem ön yüzeyinde hem de arka kısmında olmak üzere toplamda 2 adet kameraya sahip olan bu web cam’in kamera çözünürlükleri ise 15 MP olarak tasarlanmış.

İsterseniz sadece ön kamerayı kullanarak 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde 180 derecelik bir açı ile kayıt yapabilmeniz mümkün. Tabi isterseniz iki kamerayı birden kullanarak 3840 x 1920 çözünürlükte 360 derece açıya sahip 30 Kare/s çekimlerde yapabilirsiniz.

60 Kare/s de videolar çekmenizde mümkün. Bunu için ise her iki kamera açıkken çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel’e almanız gerekiyor.

Aynı zamanda 7776 x 3888 pikselde panoramik fotoğraf çekmenize olanak tanıyan Gear S3 özellikleri arasında buda gayet güzel bir ekstra diyebiliriz.

Samsung Gear 360 Fiyatı

Samsung Gear 360 fiyatı 1350 TL dolaylarında seyrediyor. Bir web cam’e göre pahalı olabilir fakat özellikleri bunlarla sınırlı değil.

Wi-Fi 802.11ac, Wi-Fi Direct ve Bluetooth 4.1 özelliklerini bünyesinde barındıran Gear 360’da aynı zamanda NFC desteği de bulunmakta. Ayrıca cihazda sensör olarak Cayro ve İvme ölçer bulunuyor.

Cihazın belki eksik yönlerinden biri sayabileceğimiz dahili depolama hafızası mevcut değil. Fakat MicroSD kart desteği sayesinde depolama alanını 200 GB kadar çıkarabiliyorsunuz. Yine yetersiz bir batarya performansına sahip dersek yalan söylemiş olmayız. 1350 mAh gibi bir pil gücüne sahip olan bu web cam, yarım saatlik bir kullanım sonrasında pilinin %30- %40 dolaylarında azalmasına sebep oluyor. Yani ortalama 1 buçuk saate yakın çekim yapabiliyorsunuz.

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum