Giyilebilir Teknoloji 410 0

Samsung Gear S3 Almaya Değer Mi?

85% Ortalama Puan

Değerlendirme

Yeni özellikleri fazla olmasa da oldukça ilgi çekici. Esnek kullanım yapısı ve 'Always On' Özelliği oldukça iyi bir ekstra.

Tasarım ve Dizayn
%85
Kullanışlılık
%90
Performans
%80

Samsung firmasının satışa sunduğu en gözde giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan Gear S3 akıllı saati ‘almaya değer mi?’ diyerekten düşünmeye başladık ve bu incelememizi sizler için paylaşıyoruz.

Bilindiği gibi iki farklı model ile karşımıza çıkan Samsung Gear S3 Özellikleri bakımından gerçekten tatmin edici bir akıllı saat olmuş diyebiliriz. Bu iki modelden biri klasik diye adlandırılırken diğer Frontier olarak adlandırılmakta. Aralarında hiçbir sistemsel yada özellik bakımından fark bulunmayan bu iki model sizin de tahmin edebileceğiniz gibi sadece dış görünüşünde bir farklılık sunuyor.

Klasik diye adlandırılan model gayet ağır başlı ve ‘Klasik’ teriminin neredeyse tam karşılığı olan bir cihaz. Diğer model Frontier ise klasik modele göre daha spor ve erkeksi bir duruşa sahip diyebiliriz.

Bir önceki model olan Gear S2 ile Gear S3’ü karşılaştırdığımız da ise eskisine oranla daha büyük bir ekran yapısına sahip olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda kasa olarak da daha geniş bir yapıya sahip olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Normal klasik saatlerde de bulunan Döner Bezel sistemi bir önceki nesil akıllı saat modellerinde olduğu gibi Gear S3 modelinde de aynen uygulamada kalmış ve şahsen oldukça da güzel bir duruş kattığını söylemek isterim. Ne kadar onu çevirmekten kendimi alamasam da gayet hoş bir ekstra olduğunu yabana atmak mümkün değil.

Gear S3’deki Yeni Özellikler

Gear S3’deki yeni özelliklerden biri ise ‘Always On’ olarak adlandırılan ve ekranın dilerseniz sürekli açık kalmasını sağlayan bir sistem.

Ekranının ise Gear S2 modeline göre 0.1 İnç daha büyük olduğunu belirtelim. Yani yeni model Gear S3’de ekran boyutu 1.3 İnç ve çözünürlüğü ise 360 x 360 olarak ölçülüyor. Bu çözünürlük bir eski modele göre aynı kalmış durumda.

Aynı zamanda 278 ppi piksel yoğunluğuna sahip olan Gear S3’ün Super AMOLED bir ekran yapısına sahip olduğunu belirtirken, bu yapı sayesinde oldukça net ve güzel göründüğünü de belirtmek de fayda var.

İşletim sistemi Tizen 2.3.2 olan cihaz, gücünü Exynos 7270 işlemcisinden alıyor ve bu işlemci 1.0 GHz hızında çalışabilen çift çekirdeğe sahip. Ortalama pil ömrü ise 4 gün civarında.

Oldukça esnek bir kullanım avantajı sunduğunu söylemek doğru olacaktır. Egzersizleriniz arasında kolayca geçiş yapabilmeniz, dahili bir GPS sisteminin bulunması, adımlarınızı ve çıktığınız basamak sayılarını rahatça saydırabilmeniz bu esnek kullanım özelliklerinden sadece birkaçı.

Frontier Modelinin 2 Versiyonu Mevcut

Gear S3’ün Frontier modelinin Wi-Fi ve LTE olarak iki sürümü mevcut. Wi-Fi sürümü adı üzerinde kablosuz bir bağlantı sistemine mevcutken LTE sürümünde ise eSIM desteği bulunmakta. Fakat LTE modelinin ülkemizde satışının olmadığını üzülerek belirtelim.

Ürünün depolama kapasitesinin 4GB olduğunu görüyoruz. Bu depolama kapasitesi bir akıllı saat için oldukça yeterli bir kapasite. Ayrıca sjya karşı dayanıklı yapısıyla dikkat çeken ürünün IP68 sertifikası bulunuyor. Kısaca 1.5 Metre derinlikte 30 dakika boyunca suya karşı direnç gösterebiliyor.

Gear S3 Fiyatı ise ülkemiz pazarında 1299 TL civarında bir fiyat etiketine sahip.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum