Android 204 0

Samsung ile Google Yapay Zeka İçin Ortaklık Kuruyor!

Teknoloji denildiği zaman akla ilk gelen isimlerdendir Samsung. Dünya’nın devleri arasında yer alan bu devasa şirket, 2016’da zor zamanlar geçirmişti. Amiral Gemisi telefonlarında meydana gelen sorunlar ile sık sık gündeme gelen Samsung, hatalarını telafi etmeye çalışırken kendini geliştirmekten de geri kalmıyor.

Samsung S8 İçin Çalışıyor!

Geçtiğimiz günlerde Samsung, yapay zeka için Google ile beraber çalışmak istediğini duyurmuştu. Özellikle Galaxy S8’de kullanılacak kişisel asistan için sağlam bir kişisel asistan arayışında olan Samsung, çareyi Google ile iş birliği yapmakta bulmuş. Google ve Amazon da isimlerini, son günlerde rakip firmaların akıllı telefonları için yaptığı anlaşmalarla gündeme taşımıştı.

Samsung’un telefon bölümünün başkanı ise yaptığı açıklamada, Samsung ve Google’un gelişen yapay zeka pazarında söz sahibi olabilmesi için güçlerini birleştirmesi gerektiği üzerinde durdu.

Telefonlarda yaşadığı kötü günleri unutturmak isteyen Samsung pes etmedi. Adının ve markasının arkasında duran şirket, kendini geliştirmeye devam ederek teknoloji devleri listesinde sırasını kaybetmemek adına çalışmalara devam ediyor.

İnsanların ilk çağlardan beri hayalini kurduğu yapay zeka ne yazık ki hala istenilen düzeyde değil. Geliştirilmeye çalışılan bu piyasa ise oldukça maliyetli ve de zor bir iş. Güçlerini birleştirme isteğiyle giden Samsung, Google ile güzel işler çıkaracak gibi. Umarız Samsung bu defa başarısı ile bizi kendine hayran bırakır ve sonuç hüsranla sonuçlanmaz.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.