Bilgisayar 337 0

Skype Reklamları Nasıl Kaldırılır?

 

Skype son zamanlarda kullanılan iletişim uygulamalarının başında geliyor. Görüntülü konuşma denildiğinde öncü konumunda olan Skype, bizlere kolay ve akıcı kullanımıyla esrarengiz bir program deneyimi sunuyor. Bu kadar iyi yanının yanında bu güzel programın elbet eksi yönleri de var. Bu eksi yönlerden en büyüğü masaüstü kullanımda bizleri delirten reklamlar. Reklamların olur olmadık yerlerde sohbetimizin sağından solundan fırlıyor olması pek hoş bir durum değil. Bunun yanında bu reklamların yüklenmesi ve gösterilmesi de internet hızınızı düşürdüğü için sohbet hızınıza da etkide bulunuyor. Reklamların bu kadar fazla olması cidden sinir bozucu. Her uygulamada bizleri karşılayan reklam problemi ne yazık ki Skype uygulamasında da karşımıza çıktı. Skype reklam Kaldırma problemini oldukça kolay bir şekilde çözüme kavuşabilir. Sizlerle beraber nasıl yapacağımızı öğrenelim.

Skype Reklamları Kaldırma Yöntemi

Reklamlar her zaman soru yaratır. Skype ortamında reklamlar daha da büyük problemler yaratıyor. Fark ettiyseniz tarayıcınızda önceki aramalarınıza yönelik reklamlar sunan Skype özellikle alışveriş sitelerinden aldığınız ürünlerin reklamlarını günde minimum 3 kez sohbet ekranının yan tarafında sergiliyor. Bu durum çoğu kez önemsenmese de bir zamandan sonra sorun oluyor. Şimdi bu sorunu aşamalarla çözmeyi anlatalım:

1- Skype reklam sorunu çözümü için ilk önce bilgisayarınızın “denetim masasına” gitmeniz gerekiyor.

2- Denetim Masasına girdikten sonra buradaki seçeneklerden “Ağ ve İnternet” kısmına giriş yapın.

3- Burada ki ana seçeneklerden “İnternet Seçenekleri” ibaresine tıklayın.

4- Açılan küçük pencerenin en üst kısmından “Güvenlik” kısmını seçin. Sonrasında karşınıza gelen ekrandan “Yasak Siteler” işaretini tıklayarak mavi konuma getirin.

5- Sonrasında Kırmızı Yasaklı Siteler ifadesinin sağ alt tarafında yer alan “Siteler” butonuna tıklayın.

6- Açılan ekrandan üstte yer alan metin giriş bölümüne yazıp sağ tarafta duran “Ekle” butonuna basın.

Sonrasında yaptığınız ayarları kara düzen kaydedip çıkış yapın. Sonra Skype üzerinden çıkış yapın. Sonra Skype uygulamasını tekrar başlatın. Sağınızda solunuzda reklamlar bulunmayacaktır. Bu rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum