Giyilebilir Teknoloji 264 0

Snapchat Drone Üretimi İçin Ctrl Me Robotics Şirketini Satın Aldı!

Snapchat kanadından böylesi bir hareketin olacağını daha önceki çıkarılan dedikodulardan tahmin ediyorduk. Yani sosyal medya ortamının resmen olmazsa olmazı haline gelen Snapchat, şimdi milleti snap çerken uçurmaya hazırlanıyor. Drone günümüz insanlarınca özgürlüğü ve eşsiz görüntüleri kaydetme imkânı vaat ettiği için oldukça ilgili bir şekilde hayranlıkla takip ediliyor. Snapchat Drone üretimi noktasında beklentilerin büyük olduğu aşikâr. Drone üretiminden önce giyilebilir teknolojiye yöneleceğini tahmin ettiğimiz Snapchat, tüm teknoloji magazinine ters köşe yaparak Drone üretimi yapmayı planladığı Ctrl Me Robotics adlı şirketi satın aldı.

Snapchat Drone şirketi satın aldı şeklinde haberlerin artmasıyla bu olayların Snapchat ortamıyla bir alakası olup olmayacağı tartışılmaya başlandı. Açıkçası bu noktada devrim bizi bekliyor olabilir veya sadece kutusu üzerinde Snapchat logosu olan bir Drone sadece raflardan satışa sunulabilir. Bu noktada tahminlere her konuda olduğu gibi çoğalmış olsa da marka kanadından hali hazırda bir açıklama gelmediği için konuşamıyoruz. Sosyal medyanın bir uygulama olma boyutundan çıkarak maddi unsurlara dönüşüyor olmasına tanıklık edip snap formatında gerçekleşecek bir devrime şahitlik edebileceğimiz gibi herhangi bir yatırım girişiminin de takipçisi olarak bulunabiliriz. Konu yayılmaya başladığı ilk dakikalardan itibaren gerek internet siteleri gerekse de sosyal medya konu üzerinde yoğunlaştı ve inanamayacağınız kadar fazla bilgi ortamlara yayıldı. Bu olaylardan sonra elbette sağlam bilgiyi bulmak için biraz beklememiz gerekti. Bu noktada haklı bir hareket yaptığımızı düşünüyoruz.

Ctrl Me Robotics Ne Diyor Bu İşe!

Snapchat bu yatırıma tam olarak bir milyon $ harcadı. Bu harcamaların ardından akıllara gelen ilk soru Snapchat net olarak neyi satın aldı. Aslına bakılırsa bu noktada Snapchat “Armut piş, ağzıma düş!” ilkesiyle hareket ederek zaten hali hazırda üretim platformlarına ve gerekli mühendis kadrosuna sahip bir şirketi tam anlamıyla kendi bünyesine dâhil etti. Beyin takımı ve üretim platformu üretmek için zaman ve para harcamayacak olan Snapchat oldukça mantıklı bir hamleyle bir imza sonrasında Drone üretimi sektöründe yerini yakaladı. İşçi kesimin devamlı yanındayız. Bu noktada Snapchat satın aldığı şirkette hiçbir kadrosal değişikliğin olmayacağı konusunda mesajlar verdi. Şirketin bağlı olduğu kısım Snapchat olacak ve başka değişen hiçbir şey olmayacak anlayacağınız.

Yayılan kaynağı nispeten sağlam olan dedikodular arasında üretilmesi planlanan dronların askeri kulvarda hizmet vereceği tahmin edilmekte. Ancak nedense bu fikir bizlere saçma geldi Snapchat neden silah sanayinde boy göstersin ki? Teknoloji ve iletişim sektörlerinde nereye gitse kapısı açıkken sanayiye ve silah sektörüne hızlı bir giriş yaparsa baltayı taşa vurabilir neticede. Askeri maksatlı bir Drone üretilse dahi başarıyı elde edebilecek mi? Sorusu hepimizin kafasında ortak bir soru olarak beklemekte.

Facebook Kopya Çekip Ne Üretecek!

Snapchat damdan atlasa arkasından hiç düşünmeden atlayacak olan Facebook bu Drone üretimi konusunda sessiz kalmayacaktır. Uçak fabrikası mı satın alır silah şirketi mi bilemeyiz ama Facebook bu noktada kesinlikle rahat durmaz. Ne diyelim birileri yine bir akımı başlattı bize izlemek düşüyor. 2030’lu yıllarda polisin askerin elinde Snapchat logolu droneler Facebook logolu silahlar görürsek hiç şaşırmayın. Yavaştan sapıtıyoruz. Bunca sektörün arasında neden Drone? Bu sorunun cevabı elbette bansa açık bir şekilde düzenlenecek bir toplantı da veya şirket sosyal medya hesaplarınca duyurulacaktır. Ama işin içinde iş var derler ya hani tam olarak şu an o urumu yaşamaktayız.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum