Mobil 212 0

Sony, Akıllı Telefonlarında OLED Ekrana Geçiyor

Sony firması Android telefonlarında artık rakipleri gibi OLED ekranlara geçiş yapacak. Japonya çıkışlı Sony markası şimdiye kadar telefonlarında LCD ekran kullanıyordu ancak gelişen teknolojiye duyarsız kalamayan Sony, en geç 2018 sonu 2019 başı gibi en büyük rakipleri olan Samsung ve Apple‘ in da kullanmaya başladığı OLED ekranlara geçiş yapacak.

OLED teknolojisini uzun süredir Galaxy S ve Note telefonlarında kullanan Samsung bu alandaki başarısı ile göz dolduruyor. LED ekranların avantajı kullanıcıya daha net görüntü ve renk kalitesi sağlamasıyla görsel bir deneyim sunuyor.

Samsung’un Apple ve Sony’den gelecek OLED ekran taleplerini şu anki üretim kapasitesi ile karşılayabilmesi söz konusu değil o nedenle yeni üretim tesisleri konusunda yatırıma girişileceği de Samsung yetkililerince gündeme alınmış durumda.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.