Nasıl Yapılır ? 679 0

Sürücü Güncelleme Gerçekten Gerekli mi?

Sürücüler malum olası bir sistem hatasında hemen aklımıza gelen şeylerden biridir. Sürücü güncelleme sürücüler için otomatik indirme ve kurma işlemi yapan programlar hatta eski sürüm driver’ları bulup tespit eden programlar falan derken bu işlemlerin gerçekten zahmetli olduğunu düşünenleriniz vardır aramızda.

Peki sürücülerin yani driver’ların güncellenmesi gerçekten gereklimi? Aslında çoğu zaman sürücülerinizi güncellemeye ihtiyacınız yok.

sürücü güncelleme

Sürücü Güncelleme Programlarının Hinliği

Günümüzde sürücüler için geliştirilmiş birçok güncelleme programı bulunmakta. Bu programlar sürücülerinizi kontrol ediyor ve eski olanları size bildirerek bunları güncellemenizi istiyor. Fakat bu programların bize belirttiğinin aksine, doğru çalışan bir sistemde güncelleme yapmanıza gerek yok.

Ayrıca güncellenmesini gerekli gördüğünüz bir sürücünün güncellemesini yapmasanız bile bu bilgisayarınızın doğru çalışmayacağı ya da hatalar alacağınız anlamına gelmiyor. Tabi sürücü güncellemeleri bazı eksiklikleri ya da hataları gideriyor olsa bile bu sıkıntılar doğru bilgisayar kontrolü ile de rahatlıkla çözebilirsiniz.

Mesela oyun oynamayı seven birisiniz. O zaman sisteminizi ve sürücülerinizi doğru kalibrasyonlar ve kombinasyonlarla oyun oynamaya en elverişli şekle getirebilirsiniz.

Sürücü Güncelleme Bazı Hatalara da Sebep Olabiliyor

Yeni bir donanım ya da yeni bir oyun yüklemediyseniz sürücü güncellemenizin ne gereği var? Zaten sisteminiz çalışıyor. Çalışan bir sistemde sürücü güncellemesi yapmanıza gerek duyacağınız bir sorun çok nadir karşınıza çıkar.

Ayrıca bazı GPU güncellemeleri beraberinde birçok hatayı da getirebiliyor. Yani yoktan yere sırf Driver Programınız güncelleme istiyor diye güncelleme yaptığınız da birçok sorunu da kabullenmiş olacaksınız.

Size tavsiyemiz herhangi bir sorun algılamadığınız sürece sürücülerinizde güncelleme yapmamanız.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum