Sosyal Medya 303 0

Swarm’da Devrim Niteliğinde Güncelleme!

21. yüzyıl çocuklarının hiç şüphesiz en büyük oyuncakları internet. Elbette internet kullanıcılarının da en çok zaman geçirdiği siteler sosyal medya siteleri. Sosyal medya siteleri ve uygulamaları son zamanlarda kullanıcıların gizliliğine ilişkin devrim niteliğinde yenilikler yapıyor. Bu kafileye şimdilerin parlayan yıldızı Swarm uygulaması da dahil oldu. Yeni gelen güncelleme ile Swarm’da kullanıcılarının gizliliklerine önem veriyor. Açıkçası Swarm uygulaması sosyal medyanın sınırlarını bir hayli genişleten yenilikçi bir uygulama. Swarm uygulamasını yediden yetmişe herkes kullanıyor. Swarm uygulamasını kullanarak bulunduğunuz mekânı paylaşabilir size yakın olan arkadaşlarınızı görebilirisiniz. Aynı zamanda uzak olsanız bile arkadaşlarınızın konumlarını takip edebilirsiniz. Şimdi sizlere yeni Swarm güncellemesinin ayrıntılarını açıklayalım.

Yeni Güncelleme İle Tanıdıklar Bizimle

Sosyal medya sitelerinde sistemin arkadaşlığa bağlı olduğu aşikar. Ancak son dönemlerde tanınmayan kişilerden onlarca istek alıyoruz. Uygulamalar da aslında bunu engelleyip kullanıcılarının tanıdık çevreleriyle güvenilir paylaşımlar yapmasını sağlamak istiyor. Swarm son güncellemesiyle bu soruna el attı. Bu güncelleme arkadaşlık isteklerini tanıdıklar ile kısıtlıyor. Uygulamanın gizlilik sekmesinden Arkadaş İsteklerinizi sadece tanıdıklardan almak istediğinizi belirterek daha az ancak tanıdık insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama tarafından belirlenen tanınma ihtimali yüksek olan kişiler haricinde size tanımadığınız kişiler bu güncelleme ile beraber Swarm üzerinden istek atamayacaklar.  Uygulamada gizlilik bölümüne girerek her hangi bir kişi sekmesi yerine sadece arkadaşlarımın arkadaşları modunu aktif ederek özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.!

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.