Android 163 0

Telefon Alacaklara 2 Küçük Tavsiye!

Akıllı telefon tavsiyeleri diyerekten başladığımız yazımızda sizlere en kaliteli üç tavsiyeyi sunacağız. Akıllı telefonlar hayatımızın merkezinde yer alıyorlar. Yediden yetmişe hemen herkesin cebinde akıllı telefonlara rastlayabilirsiniz. Telefon markalarının ve modellerin sayıca çoğalması ve hiç bilmediğimiz terimlerle özelliklerinin anlatılması birçoğumuzun işlevini bilmeden aldığımız telefonlara sahip olmamıza neden oluyor. Telefon tavsiyesi diye gelen insanlara hemen en üst modelleri öneririz. Yalnız deli gibi ekran kartına sahip olan bir telefonun emekli bir amcaya ne katkısı olabilir ki. Bu yazıyı hemen her yaşa hitaben yazıyoruz. Şimdi hep beraber 3 önemli tavsiyeye geçelim.

Ne Amaçla Ve Ne Koşullarda Kullanacaksınız?

Bu yazıyı genç arkadaşlar okuyacağı gibi yaşı yüksek olan ağabeylerimiz ablalarımızda okuyabilir. Eğer ki yaşınız yüksekse ve “Nedir bu telefon çılgınlığı?” şeklinde tepkiler veriyorsanız önceliği siz değerli büyüklerimize vererek sözlerimize başlayalım. Eğer sosyal medyaya karşı bir ilginiz yoksa sadece torunlarla görüntülü konuşayım derdindeyseniz sizlere tek önerimiz 1000 lira altındaki telefonlara bakmanız. 500 lira aşağısı da sizlere uygun hizmeti veremeyecektir. Eğer ufaktan sosyal medya kullanayım ne bileyim fotoğraflar çekeyim diyorsanız 1500 lira civarlarına kadar çıkabilirsiniz. Ancak torunların gazına gelip alacağınız 3000 liralık bir telefon size sadece masraf olacaktır. Bu nedenle alacağınız cihazları bilindik büyük teknoloji marketlerden alarak mantıklı seçimler yapabilirsiniz.

Gelelim genç veya teknolojiyi yakından takip eden arkadaşlara. Eğer teknolojiden üst düzeyde anlıyorsanız zaten bu yazıyı okumazsınız. Sözümüz teknolojiyi kullanıp ancak bilmek istemeyenlere. Şimdi sosyal medya ve oyunlara düşkünseniz alacağınız telefonun ki seneye az veya çok performans yaşayacağı gerçeğine kendinizi inandırın. Sosyal medya oyunlar cihazların kullanım şekline bağlı olmadan cihazların mekanik parçalarını çok yorar. Bu nedenle en az 2000 liralık bir telefon işinizi görecektir. 5S diye haykıranlara gelelim. Maalesef Apple son zamanlarda uyguladığı acımasız politikayla kullanıcıları üst modelleri almaya mecbur bırakıyor. Bu nedenle Android veya İOS sürümü güncel olmakla birlikte son modellerden veya eski ancak halen tutunmakta olan cihazları satın alabilirsiniz.

“İlla Isırılmış Elma Olacak!” Demeyin!

Özellikle genç nüfusu etkisi altına alan firmalar onları markalaşma ve marka kullanma yolunda kışkırtarak oldukça büyük algı operasyonlarına imza atıyor. Telefon önerileri diye sorduğunuzda insanlar daha işlemcisini bile bilmeden sizlere “Apple kalitelidir, arkasında elma olsun o telefona füze atsalar bir şey olmaz!” şeklinde marka geçmişe bağlı tutarsız cevap veriyorlar. Bu tarz marka oyunlarına kesinlikle gelmeyin!

Telefon almanızdaki amaç eğer mekânlara gidip masanıza koyduğunuzda mıknatıs gibi kız çekmesiyse o tarz alışverişlerden uzak durun. Telefonun işlevselliğinin ve fiyatının daha önemli olduğunu sakın unutmayın. Bu sayede daha bilinçli bir tüketici profili oluşturabilir, hem maddi hem de manevi kazançlar elde edebilirsiniz. Yine bazı internet siteleri de oldukça büyük indirimlerle telefon satışları gerçekleştiriyor. Uygun garanti şartları ve orijinal ürün garantisini aldıktan sonra bu sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. Hatta saatlik indirimleri tutturup oldukça çıkarlı çıktığınız alışverişlere imza atabilirsiniz.Kısacası telefon alırken görselliğe veya markaya değil işlevselliğe önem verin.

 

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum