İOS 226 0

Türk Hackerlar Apple’ı Hackledi!

Bir grup Türk hackerin, Apple kullanıcılarına İCloud hesaplarını hacklemiş olabileceği ile ilgili bilgiler basına sızdı! Hackerlar, bilgilere karşılık Apple firmasından fidye istiyor!

Bilginin doğruluğu henüz bilinmese de geçtiğimiz günlerde ünlü kişilerin cinsel içeriklerine ait görüntülerin internet ortamında yayılmasıyla gündeme gelen Apple firması, bu defa Türk Hackerların hedefi oldu.

Apple firmasına ait bulut depolama sistemi olan İCloud’u hacklediklerini söyleyen Turkish Crime Family adlı Hacker grubu, Apple’a 7 Nisan’a kadar süre tanıdı. Bu süre zarfında fidyeyi alamazlarsa ele geçirilen binlerce kullanıcı bilgisini silmekle tehtit ediyorlar.

Apple’dan tam 75.000 $ fidye talep eden grup, eğer belirlenen süre zarfında parayı alamazlarsa ellerinde bulunan kullanıcıların bilgilerinin tamamını sileceklerini açıkladı. Bu açıklamadan sonra İCloud kullanıcılarını büyük bir korku sardı.

İCloud’un Hacklenmesi Gerçek mi?

İCloud hesaplarının Türk Hacklerlar tarafından hacklenmesine ilişkin Apple tarafından herhangi bir bilgi verilmemesine rağmen, grubun kanıt videolarını YouTube’a koymasının ardından Apple’nin bunları silmesi, olayın doğruluk payının olduğunu gözler önüne serdi.

Apple, Yasadışı aktiviteler için kesinlikle hiçbir ücret ödemeyeceğini belirtti. Hackerların elindeki bilgilerin doğru olup olmadığını ancak 7 Nisan günü öğreneceğiz fakat eğer yaşanan olay gerçekse Apple bunun faturasını ağır ödeyecektir.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum