İnternet 291 0

Twitter’dan Ramazan’a Özel Hashtag ve Emojiler Geldi!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, son zamanlarda özel günler için oluşturduğu emoji ve Hashtag’ler ile karşımıza çıkıyor. En son Fenerbahçe’nin Play-Off serisi için yaptığı bu değişikliği şimdi ise Ramazan ayına özel olarak tekrar bizlere sundu.

Ramazanın insanlarla iyi geçinme, yardımlaşma ve dayanışmayı ifade ettiğini belirten Twitter, bu uygulamanın ile insanları birbirine yardım etme ve destek olma konusunda teşvik edeceğinin de altını çizdi.

Twitter 3 Farklı Hashtag Belirledi!

Ramazan ayı için 3 farklı Hashtag belirleyen Twitter, bunlar için ayrıca 3 farklı da resim oluşturdu. #Ramazan, #İftar ve #Ramadan_lantern şeklinde belirlenen bu Hashtagler, tarafından kullanılmaya başladı bile. Bu hashtag’leri kullandığınızda hemen yanlarında ufak 1’er adet resim çıkıyor.

Ayrıca Twitter’ın farklı bir uygulaması olan Periscope için de Ramazan ayına özel bir uygulama yapıldı. Yayın açanlar eğer #Ramazan hashtag’inş kullanırlarsa, beğeni butonlarının Hilal şeklinde gözükeceği ve başlıkların yanında küçük kalp ve hilal işaretlerinin çıkacağı belirtildi.

Sadece Türkçe diline özel olarak hazırlanmayan bu yeni değişiklik Müslümanların yoğun olarak yaşadığı bütün ülkelerin dillerinde oluşturuldu.

İftar ve Fener için hazırladığı yeni emojilerin mesajlaşma sırasında da kullanabileceğini belirten Twitter, Periscope için hazırlanan değişikliğin ise aşağıda ki gibi olacağını belirtti.

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum