İnceleme 310 2

Ufaktan İnceledik – Vensmile K8 mini PC

Hem bir klavye hem de bir bilgisayar olarak karşımıza çıkan Vensmile K8 Mini PC, silikon gövdeden oluşuyor ve aynı zamanda rahatlıkla katlanabiliyor.

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu portatif mini bilgisayar, katlanarak çok kolay bir biçim de çantanıza sığıyor. Silikon yapısı ve ayrıca katlanabilen bir bilgisayar olması açısından oldukça yenilikçi bir ürün olduğunu belirtmekte fayda var.

Teknik Özellikleri

Gücünü İntel Atom Cherry Trail işlemcisinden alan bu mini cihazın işlemci frekans hızı ise 1.44 GHz olarak kayıtlara geçmiş durumda ve ayrıca yaklaşık olarak 1.84 GHz hızına kadar ulaşabiliyor.

Aynı zamanda düşük güç tüketim özelliğine sahip olan 4 GB DDR3 RAM ile donatılmış olan bu ufak bilgisayar, 64 GB eMMC dahili depolama hafızasına da sahip.

Vensmile K8, ayrıca silikon bir klavye yapısına sahip ve klavyesinin yanın da ise 10 noktalı dokunmatik bir Ped bulunduruyor.

Portları da Unutulmamış

Vensmile K8 Mini PC’de ayrıca USB 2.0, USB 3.0, VGA ve HDMI portları da bulunuyor. Aynı zamanda cihazın kablosuz bağlantıları da desteklediğini belirtelim.

Wi-Fi 802.11 b/g/n ve ayrıca Bluetooth 4.0 kablosuz bağlantı odaklarını da bünyesinde barındıran cihaz, 200 dolarlık bir fiyata sahip.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

“Ufaktan İnceledik – Vensmile K8 mini PC” üzerine 2 yorum

  1. Yasemin kocak dedi ki:

    Yazı teknik olarak çok bilgilendirici …biraz da fiyatlar hakkında bilgi verseydiniz…Tesekkurler…

  2. ercan koçak dedi ki:

    harika bir ürün türkiye de varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.