Warcraft 2 Ne Zaman Çıkacak ?
Sinema 33.605 0

Warcraft 2 Ne Zaman Çıkacak ?

Warcraft filmi 2016 yılında vizyona giren ve gerek konusu gerekse kaliteli ekibiyle büyük bir beğeni toplayarak, iyi bir izlenme oranına erişen filmlerden biri. Bir oyundan uyarlanan Warcraft filmi o kadar beğenildi ki, filmin devamının ne zaman geleceği sorusu herkesin en merak ettiği konulardan biri haline geldi. Bu yazımızda, bilmeyenler için Warcraft filmi hakkında kısaca bilgi vererek, Warcraft 2’nin ne zaman çıkacağı konusunu ele almaya çalışacağız.

 

Warcraft filmi ve Konusu

 

Warcraft ya da tam adıyla “Warcraft  İki Dünyanın İlk Karşılaşması” filmi, 6 Haziran 2016 tarihinde  yayınlanan Amerikan yapımı fantastik, aksiyon-macera temalı bir film. Film konu itibariyle “World of Warcraft” adlı oyundan uyarlama olduğu için, filmin izleyicilerinin çok önemli bir çoğunluğunu oyun severler oluşturuyor. Film, eleştirmenler arasında çok fazla bir heyecan yaratmamış ve pek olumlu yorumlar almamış olsa da, elde etmiş olduğu 422 milyon ABD Doları gişe hasılatıyla özellikle Çin’de yüksek bir izleyici oranına erişmiştir.

 

Film’in yönetmenliğini Duncan Jones üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosu içerisinde Travis Fimmel, Paula Patton, Toby Kebbell, Ben Schnetzer, Daniel W., Ben Foaster ve Dominic Cooper gibi oyuncular bulunmaktadır

 

Bahsettiğimiz gibi, tam adı “Warcraft İki Dünyanın İlk Karşılaşması” olan bu film  konusunu World of Warcraft oyunundan alıyor. Film, iki farklı ırk arasında geçen bir yaşam mücadelesini konu alıyor. Filmin konusu kısaca şöyle; Ork ırkının yaşam sürdüğü ülkeleri yok olmuştur, Orklar yeni bir yaşam alanı ararken Azeroth Krallığının sınırlarına gelirler ve Azeroth dünyasına geçerler. Orkların  Stormwind Krallığana saldırmalarıyla iki dünya arasındaki savaşın fitili ateşlenmiş ve ırklar arasında amansız bir mücadele başlamıştır.

 

Warcraft 2 Ne Zaman Çıkıyor ?

 

Warcraft’ın  heyecan dolu bu fantastik hikayesi kendi izleyici kitlesini etkilemeyi başarmış ve filmin takipçileri filmin devamının gelmesini beklemeye koyulmuşlardır.

 

Filmin devamının gelmesi için sinema severlerde bir beklenti olsa da, Warcraft 2’nin çekilip çekilmeyeceği ve ne zaman çıkacağı hakkında henüz net bir bilgi yok maalesef. İlk filmin yönetmenliğini yapan Duncan Jones, daha önce yapmış olduğu açıklamada filmin başlarda bir üçleme olarak planlandığını, devam filmi çekilmesi fikrine olumlu baksa da, bunun ne zaman olabileceği konusunda net bir şey söyleyemeyeceğini belirtmişti. Jones daha sonra Haziran 2017’de verdiği bir röportajda ikinci film çekilirse, işleyebileceği muhtemel konuyu açıklamış ancak yine herhangi bir tarihten bahsetmemiştir.

 

Yönetmen Duncan Jones son olarak Şubat 2018’de konuya dair fikirlerini açıklamış, filmin Amerika’da olmasa da Çin’de büyük bir başarı yakaladığını ve iyi bir hasılat elde ettiğini belirterek, devam filmini çekmek istediğini ancak bunun mümkün olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgisi olmadığını, devam filminin çekilmesi hususunun ilk filmin yapımcı şirketi olan Legendary Pictures’a bağlı olduğunu ifade etmiştir.

 

Sonuç olarak, Warcraft 2’nin çekilip çekilmeyeceğine henüz net bir bilgi bulunmuyor. Filmin geleceğine dair gelişmeleri hep takip edip göreceğiz.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum