Android 5.937 0

Whatsapp Engellenen Kişi Sorunu (Güncel)

Whatsapp Engellenen Kişi Sorunu ile ilgili yazımız tamamen güncellenmiş ve yeni bilgileri sizlere aktarmaktadır.

Tüm dünyada en fazla kullanılan iletişim uygulaması şüphesiz ki Whatsapp’tır. İnternetin artık daha fazla kişi tarafından kullanılması, akıllı telefonların daha ulaşılabilir hale gelmesi bunda önemli bir rol oynamıştır. Basit ara yüzü ve birçok özelliği ile Whatsapp birçok kişi tarafından tercih edilmekte, iş yerleri tarafından personelin bilgilendirilmesinde de yine Whatsapp Grupları kullanılabilmektedir.

Gruplar birçok kişinin aynı platformda toplanabilmesine ve birbirleri ile etkin bir iletişim kurabilmesini sağlıyor. Ayrıca bildiri veya bilgiler gruplar aracılığı ile birçok kişiye aynı anda ulaştırılabiliyor. Gruplar her ne kadar fayda sağlayan amaçlar doğrultusunda kullanılsa da bazı açıklar engelli kişilere mesaj atılabilmesine olanak sağlıyor.

Whatsapp engellenen kişi sorunu son dönemde birçok kişinin aradığı ve merak ettiği bir konu. Normalde bir kullanıcıyı engellediğinizde bu kişinin sizin profilinizi görmesi, hikâyelerinize ulaşması veya size mesaj atması imkânsız hale geliyor. Ancak uygulamadaki bir hata veya açık olarak nitelendirebileceğimiz bir işlemle Whatsapp engellenen kişi size mesaj atabilmekte ve ulaşabilmektedir.

Whatsapp Engellenen Kişi Sorunu

Whatsapp engellenen kişi sorunu engellenen bir kişinin size grup kurarak tekrar ulaşması şeklinde tanımlanmaktadır. Whatsapp engellenen kişi grup kurarak sizi bu gruba ekliyor ve bu şekilde engellediğiniz kişi size ulaşabiliyor. Normal bir biçimde size mesaj atsa dahi engellediğinizden dolayı mesajlar gelmiyor ve hiçbir şekilde hikayeniz, profil durumunuz ve son giriş tarihiniz engelli kişi tarafından görülemiyor.

Whatsapp engellenen kişi 1

Hesabınıza giriş yaptığınızda ‘Gizlilik’ ayarlarında engellenen kişileri görebiliyorsunuz. Burada daha önce engellenen bir kişi grup kurarak ve sizi bu gruba ekleyerek size bir şekilde tekrar ulaşabiliyor. Whatsapp grupta kişi engelleme işlemi ile bu sorunu kısmen aşabilseniz de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar yer alıyor.

Whatsapp Engellenen Kişinin Sizi Gruba Eklemesi

Engellediğiniz bir kişi sizi tekrar Whatsapp grubu kurarak bu gruba ekleyemiyor. Bunu bilen kişiler ise üçüncü bir kişinin yardımı ile bunu gerçekleştirmektedir.

Whatsapp engellenen kişi 2

Sohbet bölümünde sağ üst kısımdaki butona tıkladığınızda karşınıza böyle bir sekme açılmaktadır. ‘Yeni Grup’ seçeneği ile grup kurulması mümkündür ancak engellenen kişinin böyle bir grup kurarak sizi eklemesi mümkün değildir. Bu ancak güvenilir bir 3. Kişi ile gerçekleştirilmektedir. Engelli bir kişiye mesaj atmak isteyen kişi kendisini engelleyen kişinin numarasını bir başkasına vermekte ve bu kişi de sizi engelleyen kişinin numarasını Whatsapp rehberine kaydetmektedir.

Sizi tanımayan kişi sizi ve engellediğiniz kişiyi aynı anda gruba eklediğinde engellemiş olduğunuz kişi bu grup üzerinden size mesaj atabilmektedir. Sizi tanımayan ve gruba ekleyen kişi gruptan ayrıldığında ise grupta sadece siz ve engellemiş olduğunuz kişi yer alıyor. Böylece engellemiş olduğunuz kişi bu uygulama açığından size ulaşabiliyor ve mesaj atabiliyor.

Whatsapp’ta Engelli Kişinin Olduğu Gruptan Ayrılma

Bu sorunun çözümü için öncelikle gruptan ayrılmanız gerekiyor. Siz gruptan ayrılmadan engellemiş olduğunuz kişi mesaj yazdıysa bu mesajları görebiliyorsunuz. Ancak sizi gruba ekleyen 3.kişiyi direkt engellemeniz durumunda iletişim tamamen kesilebilir.

Whatsapp grubunda engelleme işlemini engellediğiniz kişi üzerinden yapamayacağınızdan dolayı 3.kişiyi (sizi gruba ekleyen) engellemeniz daha kesin bir sonuç olacaktır. Eğer bu kişi engellediğiniz kişi ile sizi gruba ekledikten sonra gruptan ayrıldıysa yapabileceğiniz tek şey ‘Gruptan Çık’ seçeneğine tıklamanızdır. Arık engellediğiniz kişi ile iletişiminiz tekrar kesilecektir.

Whatsapp engellenen kişi 3

Whatsapp grupta kişi engelleme engellediğiniz kişiye tekrar uygulanamadığından dolayı sadece 3. Kişiye uygulanarak gruptan çıkabilir veya gelen mesajları görmeyebilirsiniz.

Whatsapp grubuna birini engellediğinizde o kişi size tekrar mesaj atamıyor ancak yine uygulamadaki bir açıkla size ulaşması mümkün.

Whatsapp Grubunda Birini Engelleme İşlemi

Whatsapp grubunda birini engelleme işlemini yaptığınızda engellediğiniz kişi Whatsapp aboneliğini iptal edip yeniden abone olarak size tekrar mesaj gönderebilir. Whatsapp grubunda kişi engelleme bu nedenle tam bir çözüm olmayabiliyor.

Whatsapp gruptan birini engelleme işlemini gerçekleştirdiğinde engellediğiniz kişi hesabına giriş yaparak Whatsapp aboneliğini iptal edebilir. Kişi ile konuşmanıza girip sağ üst butona tıklayarak buradan ‘Diğer’ sekmesine girdiğinizde karşınıza ‘Engelle’ seçeneği çıkmaktadır.

Whatsapp engellenen kişi 4

Whatsapp gruptan birini engelleme işlemini açılan sayfada ‘Engelle’ seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Böylece bu kişiden artık mesaj veya bildirim almanız söz konusu olmaz.

Engellediğiniz kişi Whatsapp grupta birini engelleme işlemini gerçekleştirdiğiniz halde size mesaj atabiliyorsa aboneliğini iptal edip yeni abonelik açmış demektir. Bu durumda ne yazık ki engellemiş olduğunuz kişi size tekrar mesaj atabiliyor. Bu kişiden mesaj almak istemiyorsanız tekrar engelleme işlemini yapmanız gerekecektir. Böylece kişinin tekrar sizinle iletişimi kesilmiş olur ve engellenen kişiler listesinde görünmeye devam eder.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum