Sosyal Medya 312 0

WhatsApp ve Telegram Hesaplarınız Tehlikede!

Check Point Software firması tarafından internete sürülen bir video ortalığı karıştırdı. Bu videoya göre dünyanın en çok kullanılan iki mesajlaşma uygulaması olan Telegram ve WhatsApp hesapları tehlikede.

Yayımlanan video da kullanıcı hesaplarının tehlikede olduğunu gözler önüne seren Check Point Software Technologies, olabilecek saldırılara karşı bu iki uygulamanın güvenlik zaafiyeti olduğunu milyonlara duyurdu.

Tüm Bilgileriniz Ele Geçirilebilir!

Bu güvenlik açığından faydalanarak tüm bilgileriniz, konuşma detaylarınız ve resimleriniz indirilebilir oluyor. Aynı zaman da kişi listenizdekilerde böylece tehtit sınırlarına girmiş oluyor.

Hackerlar HTML uzantılı bir dosya oluşturarak sizin görsellerinizden biri olduğuna inandınız bir görsele tıklamanızı sağlıyor ve böylelikle tıklama anında sizi tamamen ele geçiriyorlar.

Dev iki mesajlaşma uygulamasının da bu konuyla ilgili hemen bir yama yayımladıklarını belirtirken artık korkacak bir şey olmadığınıda ekleyelim.

 

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum