Bilgisayar 620 0

Windows 10 80073712 Hatası Çözümü

Windows 10 80073712 Hatası son zamanlarda özellikle Windows 10 işletim sistemine yeni geçen bireylerin yaşadığı problemlerin başında gelmektedir.

İşletim sisteminizi Windows 10’a yükseltmeyi planlıyorsanız, tüm güncellemelerinizi sorunsuz bir şekilde bilgisayarınıza yükleme zorunluluğunuz olduğunu belirtelim. Eğer güncellemelerin tamamını yüklemediyseniz Windows yükseltme hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Eğer bu hatayı alıyor iseniz gerekli yüklemeniz gereken güncellemelerin arızalı ya da eksik ve hasarlı olduğunu anlamamız gerekiyor.

Windows 10 80073712 Hatası

Windows 10 80073712 Hatası Çözümü

Öncelikle Windows 10 80073712 Hatası çözümü içim yapmamız gereken şey Windows tuşu + R tuşu kombinasyonu ile ‘Çalıştır’ kısmını açmak. Sonrasında buraya ‘Control.exe’ yazarak denetim masamızı açıyoruz. Arından üstte ki arama bölgesine ‘Microsoft Windows Update’ yazarak ‘Erişilebilir’ olan güncelleştirmeleri aratın.

Karşımıza çıkan eksik veya hasarlı güncellemelerin indirilmesini ve kurulmasını sağladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmak sorununuzu çözecektir.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.