Bilgisayar 1.312 0

Windows 10 Sorunlu Yazılım Hatası Çözümü!

 

Her yeni işletim sistemi gibi Windows 10’da belli başlı problemler ile gün yüzüne geldi. Windows 10 Hatalarının ardı arkası kesilmeyecek gibi. Her yeni işletim sistemi birçok uyumluluk sorununu beraberinde getiriyor. Bu geleneksel tavra resmen yeni bir anlayış getiren Windows 10 uyumluluk sorunu ile insanları bilhassa çıldırtmayı çok iyi başarıyor. Eski işletim sisteminden bir hevesle Windows 10’a geçenler ne yazık ki hayal kırıklığına uğradı. Birçok programda görülen bu uyumluluk sorunları insanları çileden çıkarıyor. İnsanlar da sitem ediyor tabi. Windows’a laf yok deyip geçmek en iyisi. Her ne kadar hatası olsa da sağlam bir işletim sistemi olduğunu inkar etmemek lazım. Neyse konumuza geri dönelim. Windows 10 Sorunlu yazılım hatası çözümü oldukça kolaydır. Şimdi sizlere çözüm alternatiflerini anlatalım.

O Programa Veda Edin!

Bu bir yöntem olarak sunulmamalı ama biz yine de hatırlatalım. Bazı programların yeni olanları çıkmış ve isimleri değişmiş olabilir. Eğer ciddi manada eski bir program kullanıyorsanız bu programı yeni çıkanlar ile değiştirmenizde fayda olacaktır. Bahsettiğim fark herhangi bir sürüm farkı değil. Örnekleyecek olursak fotoğraf düzenlemek için basit bir program kullanıyorsanız PS kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağı da yazan diğer iki yöntemi uygulayarak bu eski programı çalıştırabilirsiniz. Ancak her zaman yeniyi kullanmanız tarafındayız.

Güncel Kalın!

Çoğu yazılım şirketi yeni bir işletim sistemi piyasaya çıktıktan sonra programlarını günceller. Kullanıcılara özel olarak gönderilemese dahi şirketler güncellenen halini sitelerinde paylaşıma açarak yeni işletim sistemlerine geçen kullanıcılarına yardımcı olurlar. Kullandığınız programın eğer aktif bir güncelleme ekranı varsa orayı kontrol edin. Bekletilen bir güncelleme varsa onu yapın. Eğer yoksa ki birçoğunda olmuyor programın resmi sitesine gidin. Muhtemelen indirme bölümünde göreceğiniz bir butonla veya giriş yaptıktan sonra göreceğiniz bir butonla yeni işletim sisteminiz için hazırlanmış yeni güncel hali indirebilirsiniz.

Windows 10 Amca Sizlere Yardım Eder!

Her ne kadar hataların arasında bizleri boğsa da Windows candır, can! Yukarıda yazan iki yöntem sonucunda halen aynı hatayı alıyorsanız sıra Windows’a başvurmada. Bu yöntemde işe yaramazsa henüz o programı kullanamazsınız diyebiliriz. Programın üzerine sağ tıklayıp uyumluluk durumunu sorgulayın. Sorgulama sonucunda eğer mantıklı bir veri elde edebilirseniz sorun çözülecektir. Windows 10 uyumluluk motoru genel olarak olumlu sonuç vermektedir. Baktınız hiç olmuyor marka yetkililerine mail atmanızı öneririz. İlgili kurumdan tarafınıza açıklama yapılacaktır.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum