Mobil 143 0

WinRaR Kullanıcılarına Uyarı!

Dünyanın en büyük Güvenlik firmalarından biri olan Kaspersky Labs yeni bir malware yazılımı keşfinde bulundu.

Bu kötü amaçlı yazılımın ismi ise ‘StorngPity’. Bu malware yazılımı dünya da en çok kullanılan programlardan olan WinRaR ve TrueCrypt’ı yükleyen kullanıcıları hedefliyor. Bilindiği üzere WinRaR dosya sıkıştırmaya yarayan yaygın bir program. TrueCrypt ise artık eskisi kadar rağbet görmeyen bir şifreleme programı.

Bilgisayarınızın Kontrolünü Ele Geçiriyorlar

Bu yeni malware yazılımı, saldırganların bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmesini sağlamasının yanın da Diskinizden istedikleri verileri alabiliyorlar ve istedikleri verileri de yükleyebiliyorlar.

Bu kötü amaçlı yeni yazılımın kurbanları ise en çok İtalya ve Belçika’da bulunuyor. Ayrıca Kuzey Afrika, Türkiye ve Orta Doğu’da da birçok kurban bulunmakta. Saldırganlar bu iki programa ait sahte siteler oluşturmuşlar ve site isminde ki harflerin yerini değiştirerek kullanıcıların bu durumu fark etmelerini zorlaştırıyorlar.

İlgili Yazı  Lenovo, Bir Kişiyi Survivor'a Götürecek!
Beni Takiple

Çağdaş Caner Koçak

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor 🙂
Beni Takiple

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir