Sosyal Medya 266 1

Yahoo’dan İsim Değişikliği

Yahoo’nun yeni talibi Verizon, Yahoo‘da köklü ve büyük değişikliklere imza atmayı planlıyor. Verizon satın alma işlemlerine devam etmekte. İşlemlerin sonuna gelinmesini beklerken, Yahoo’nun yönetim kurulundan istifalar geliyor. Yahoo’nun CEO’su olan Marrisa Mayer istifa etti. Marrisa Mayer’in istifasının ardından üst düzey yöneticilerden, 5 yönetici daha istifasını sundu. Verizon firmasının yaptığı açıklama da, bir anlaşmazlığın sonucu değil, Verizon bu durumun Yahoo’nun satın alma işlemlerinin teknik bir yönü olduğunu söyledi.

Yahoo, haklarını Verizon firmasına devrettikten sonra Altaba adıyla işlemlerini tek başına bir yatırım şirketi olarak devam ettirecek. Altaba adı ile yatırım şirketi olmaya devam edecek olan yeni oluşum Alibaba’dan hisse sahibi olacak. Marrisa Mayer’in yönetim kurulun da devam edip etmeyeceği merak konusu. Ancak devam etse bile Verizon tarafından onay almadan söyledikleri uygulanmayacak. Bu önemli değişikler, Yahoo’nun yatırım şirketi olma yolunda attığı adımlar. İsim değişikliği bu yolda atılan en önemli adım.

{TUFAN EREN}

Bilişim muhabirliği alanında kendini yetiştirmek arzusunda olan biriyim. Yeni çıkan Teknoloji haberlerini sizlerle doğru bir şekilde paylaşmak hedeflerim arasındadır.

“Yahoo’dan İsim Değişikliği” üzerine 1 yorum

  1. Fifty two dedi ki:

    Yohoo’nun isminin değişmesi çok etkileyici olmaz. Ülkemiz yohhodan istediğini aramak yerine yahoo ya google yazıp arıyor ve işini google dan hallediyor. İsim değişse bile halk yeni isme google yaIp işini google dan halledicek. Yazı detaylı ve güzel anlatım ancak bu bir gerçek ki yeni isimden de google aranacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.