İnternet 6.457 1

Yandex Toloka Para Kazandırır mı?

Tüm insanların tek hayali bilgisayar başından para kazanmaktır. Oturduğunuz yerden basacağınız birkaç tuşla harçlığınızı çıkarabiliyor olmanız kulağa çok hoş geliyor. İnternet üzerinden para kazanan insanlar var ve bu insanların sayısı oldukça fazla. Para kazanmak sınırı olmayan bir şey. Oturduğunuz yerden sadece bir bilgisayar ile aylık maaş bedelinizin yarısını çıkarabilirsiniz. Bu anlamda birçok seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerin %80’i her ne kadar doğruluğu göstermese de içlerinde cidden dürüst çalışan işverenlerde var. İnternetten para kazanmak zor mu? Sorusunun cevabına gelecek olursak evet zor. Tabi marifet takdire bağlıdır. Eğer işinizi severek ve düzenli bir şekilde yaparsanız başarı elde edebilir aynı zamanda para kazanabilirsiniz. Ancak çalıştığınız ortamda muhatap olduğunuz insanlara aksilik yapıp, sözünüzde durmazsanız çalışma süreniz maksimum iki ay olacaktır. İnternetten para kazanmanın uzun süreden beri gündemde olan bir diğer yolu da Yandex Toloka sitesidir. Açık konuşmak gerekirse internette yapması en zor ve kazancı en az olan işlerden birisidir. Emin olun bu sistem ilk çıktığında oldukça verimliydi ve o dönem birkaç kişi sitemin yağını balını yedi. Şimdilerde durum biraz daha farklı bu da hiç şüphesiz ülke genelinde artan çalışan sayısına bağlı. Yandex yeni bir tarayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar yeni aramalarda yeni sekme açıp bizleri sinir etse de Yandex kullanılmayacak kadar kötü bir tarayıcı değil. Hatta bazı yönleriyle rakiplerine fark atıyor bile diyebiliriz. Yandex Toloka hizmetleri de tarayıcının daha mantıklı arama sonuçları göstermesine vesile olmak için, internet kullanıcılarına para karşılığında arama sonrası karşılarına çıkması gerekenleri seçtiriyor. Kısacası Yandex Toloka, tarayıcıyı internet kullanıcılarının lehine işleterek daha fazla internet kullanıcısı toplamayı hedefliyor. Şimdi sizlere bu sistemi anlatalım.

Yandex Toloka’da İşler Nasıl İşliyor?

Yandex Toloka para kazanma eylemini internet üzerinden sunan dünya genelinde hizmet veren yaygın bir site. İnterneti, internet kullanıcılarına şekillendirmeyi amaçlayan Yandex bu sistemle birçok kişiye ek gelir sağlıyor. Mantığı anlamanız üzere çalışma prensibini şöyle anlatalım. Siz internete “Arka Sokaklar” yazdığınızda karşınıza Arka sokaklar jenerik müziği mi yoksa Arka sokaklar son bölüm içeriklerini içeren sitenin çıkmasını mı istersiniz. Veya aynı şekilde Yandex’e “Arka Sokaklar” yazdığınızda karşınıza resim mi yoksa video mu çıkmasını istersiniz sorusuna cevap arayan Yandex Toloka, bu sayede arama potansiyelini oldukça geliştirdi. Mantığı anladığınızı varsayıyoruz. Bu mantıkta insanlara ilk önce eğitim veren Yandex sonrasında kullanıcılara seçimlerini yaptırıyor. Sonrasında her teste ayrı bedelde olmak üzere bakiyenize dolar bazında para ekliyor. Para çekme konusunda tereddüt etmeyin gerekli hesap bilgilerini temin ettikten sonra paranızı alamamanız gibi bir durum söz konusu değil. Her görevin ilk önce eğitim aşamasını geçmeniz gerekiyor. Bu eğitimlerde daha mantıklı seçimler yapabilmeniz için sizlere direktif yöntemler öğretiliyor. Eğitimi alt sınırın üzerinde puan almadan tamamlayamıyor, o görevden iş alamıyorsunuz. Bazı görevlerin eğitimlerine kafayı yiyeceksiniz. Yönergeleri ders çalışır gibi not almanız gerekebilir. Bazılarında cidden insanın siniri esneyebiliyor. Bu gibi durumlarda ilgili görevi internette arattırarak cevaplarına ve kısa yöntemlerine ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin!

Ne Kadar Kazanacaksınız?

Tabi herkesin aklında o muhterem soru “Ne kadar kazanacağım?”. Haklısınız yani bir işten ne kadar kazanacağınızı bilmek hakkınız. Yandex Toloka uzun yıllardan beri ülkemizde hizmet vermektedir. İnterneti ve parayı seven bir millet olduğumuzdan ilk çıktığı günden beri bu sisteme yumuluyoruz. Yandex Toloka ilk çıktığı ve yeni tanındığı dönemlerde çalışanlarına görev başına o dönemki para birimiyle 2 küsür ücret öderken, şimdilerde bir görece maksimum 1.25 $ ödüyor. Bu tarz bir ücret almanız da oldukça zor. Genel düzeye hitap eden görevler 0.01 maksimum 0.03 ücret veriyor. Bu görevlerde en az 6 sayfalık. Açıkçası şu aralar Yandex Toloka çekilecek çile değil. Bundan ziyade başka kulvarlarda çalışmayı deneyebilirsiniz. Makale yazarlığı, link kısaltma, reklam tıklama, sosyal medya hilesi yapma vb. görevlerde görev alarak daha ciddi ve akıcı para kazanabilirsiniz.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Yandex Toloka Para Kazandırır mı?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum