İp Uçları ve Püf Noktalar 1.878 17

Yandex Toloka’dan Para Kazanma

Yandex Rus arama motoru devi olarak ülkemizde, Ukrayna’da, Kazakistan’da ve Beyaz Rusya’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Google dışında en iyi alternatif arama motoru olarak değerlendirilebilecek olan Yandex yaklaşık 20 yıl önce kurulmuştur. Google alternatifi birçok benzer özelliğe sahip olan sistem yenilikleriyle Google’dan ayrılmak ve daha ön plana çıkmak için mücadele etmektedir. Bunun en iyi örneği ise Yandex Toloka olarak bilinmektedir. Geliştirilen bu sistem üyelerin yandex tolaka para kazanmasını sağlamakta yani bir nevi kullanıcıların internetten para kazanmalarına yardımcı olmaktadır. İnternetten para kazanma son dönemlerde internet kullanıcıları için oldukça popüler bir konu haline gelmesi ile Yandex, hem kendi algoritmasını daha da iyileştirmek hem de daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için Yandex Tolaka sistemini geliştirmiştir. Peki, Yandex Toloka nedir ve sistemden nasıl para kazanılıyor?

Yandex Toloka Nedir?

Yandex Tolaka üyelerine çeşitli görevler vererek bu görevlerin tamamlanması karşılığında belli bir miktarda para vermektedir. Yani ne kadar fazla görev yaparsanız kazandığınız para da o oranda artacaktır. Kazanacağınız para ilk etapta az gibi gözükse de uzun vadede hesabınızda belli bir miktar para biriktirebileceğinizi ve kendinize ek gelir oluşturabileceğinizi unutmamalısınız. Sisteme üye olabilir ve hesabınıza gelen görevleri tamamlayarak 0.001 $’dan 1 $’a kadar para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız para sizin görev yapma sıklığınız ve kalitenizle doğru orantılı bir şekilde artabilir. Bu nedenle her görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmalısınız. Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza görev listesi ve hemen sağ tarafında ise görevi tamamladığınızda kazanacağınız parayı göreceksiniz. Görev sıralamasını ücrete göre veya oluşturulma tarihine göre seçebilirsiniz. Böylece en güncel görevleri veya en fazla ücret kazanabileceğiniz görevleri seçerek yerine getirmeye başlayabilirsiniz. Şimdi Yandex Toloka’dan nasıl para kazanılır bunu inceleyelim:

Yandex Toloka’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak son dönemde internet kullanıcıları arasında ilgi duyulan ve popüler bir konu haline gelmeye başlamıştır. Yandex bu popülerlikten faydalanarak hem kullanıcılarına para kazandırmayı hem de kendi algoritmasını iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Yani Yandex hem kendi algoritmasını geliştirirken hem de Tolaka programına dahil olanlara para kazandırmaktadır. Böylece arama sonuçlarında en kaliteli sonuçların sunulması amaçlanmaktadır. Peki, ama Yandex Toloka’dan nasıl para kazanılır? Öncelikle sisteme üye olmalısınız. Yandex hesabı açtıktan sonra Toloka programına dahil olabilirsiniz. Bu sistemle ne kadar para kazanabileceğiniz ise tamamen sizin çalışmanıza ve işe verdiğiniz öneme bağlıdır. İlk etapta çok düşük ücretler karşılığında görevler tamamlamanız gerekirken ilerleyen zamanlarda görevlerin farklılığına göre kazanacağınız para da artabilir. Oldukça kolay görevleri yerine getirerek siz de internetten para kazanabilir ve Yandex Tolaka sistemi ile aylık belli bir ek gelire kavuşabilirsiniz. Üstelik size sunulan görevleri tamamladığınızda Yandex’in daha iyi arama sonuçları sunmasına ve internetin daha kaliteli bir platforma dönüşmesini sağlayabilirsiniz. İçerik analizi ve içerik değerlendirme görevlerinin sunulduğu Tolaka programında ne kadar çok görev tamamlarsanız kazandığınız para da o oranda artacaktır. Sunulan görevler daha çok bir arama sorgusunun uygun olup olmadığı ile alakalıdır. Size bir arama terimi verilmekte ve çıkan sayfanın aramaya uygun olup olmadığını seçmeniz istenmektedir. Sunulan görevleri hızlı ve basit bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yandex Tolaka Görevleri

1)Çift Karşılaştırma

Sunulan görevlerin en önemlisi çift karşılaştırma görevleridir. Size bir arama sonucunda iki farklı sayfa gösterilmektedir. Siz de bu sayfalar arasından hangisinin daha kaliteli bir arama sonucu yansıttığını seçersiniz. Yandex’te arama yapanlara ise aynı arama sonucunu sorgulattıklarında sizin daha doğru olduğunu düşündüğünüz sayfa sunulur. İnternet arama sonuçlarına bu şekilde katkı sağlarken hem de para kazanmış olursunuz. Tabii sadece sizin seçtiğinize göre değil diğer kullanıcıların da seçtiği sonuçlara göre arama sonuçları şekillendirilir. Yani çoğunluk hangi sayfanın daha doğru olduğuna inanıyorsa o sayfa Yandex tarafından incelenir ve arama sorguları da artık bu önerilere göre şekillendirilir.

2)Görsel Uygunluğu

Diğer bir görev ise bir görselin arama sonucuna uygun olup olmadığının belirlenmesidir. Bilindiği gibi Google bile bu sorunun üstesinden halen tam olarak gelebilmiş değildir. Bazı aranan kelime veya kelime öbeklerinde aranan kelime ile alakasız birçok görsel de arama sonuçlarında gösterilebilmektedir. BMW ile ilgili bir arama yaptığınızda Mercedes ile ilgili görsellere rastlayabilirsiniz. İşte Yandex, Toloka ile bu görsel arama sonuçlarının iyileştirilmesi için kullanıcılarına hem para kazandırmakta hem de fikirlerini almaktadır. Size sunulan arama sayfasından hangisinin görselinin daha uygun olduğunu belirterek görsel arama sonuçlarına katkıda bulunabiliyorsunuz. Böylece arama yapılan kelime veya sözcükle alakasız olan diğer görseller sonuçlar içerisinde yer almıyor.

3)Saha Görevleri

Yandex Toloka görevleri içerisinde belki de en farklı olanı saha görevleri olarak ön plana çıkıyor. Saha görevleri iki türden oluşuyor. Birincisinde bir kurumun veya mağazanın, hizmet noktasının açık mı yoksa kapalı mı olduğunu kontrol ediyorsunuz. Kurumun kapalı olup olmadığınız Yandex bizzat sizin aracığınız ile öğreniyor. Bir diğer tür ise kurumun çalışma saatlerinin kaç olduğu ve eski çalışma saatleri ile aynı mı değil mi bunun öğrenilmesidir. Böylece Yandex kullanıcılarına en doğru bilgiyi verebilecek, siz de tamamladığınız saha görevleri sayesinde gelir elde edebileceksiniz. Yalnız bunu yaparken internetten değil bizzat kendiniz gidip kurumun açık olup olmadığını öğrenmeli ve çalışma saatlerini not almalısınız. Aksi takdirde bunun anlaşılması ile birlikte size ödeme yapılmayacak hatta bunu sürekli tekrarlamanız durumunda ise Yandex Tolaka hesabınız kapatılabilecektir.

4)Resmi Website

Bir diğer para kazanabileceğiniz görev ise bir kurumun resmi web sitesini öğrenmenizdir. Kurumla ilgili aramalar yaparak bunu çok rahat bir şekilde öğrenebilir ve bu görevleri tamamlayabilirsiniz. Böylece Yandex’te bir resmi kurumu arayan kişilere en doğru arama sonucu gösterilmiş olacaktır. Göreve başladığınızda size bir kurumun arama sonucu gösterilecek ve sayfadaki sonucun kurumun resmi web sitesi olup olmadığı sorulacaktır. Eğer çıkan sonuç doğruysa arama sonucu uygun seçeneğini işaretleyerek görevi tamamlayabilirsiniz.

Yandex Toloka Ödeme Yöntemleri

Görevleri düzenli bir şekilde yerine getirerek para kazanabilir ve bu parayı çekebilirsiniz. Yandex Toloka’da kazandığınız parayı Yandex.Money, Skrill ve PayPal ödeme sistemleri aracılığı ile çekebilir ve daha sonra bu sistemlerden banka hesabınıza veya kredi kartınıza aktarabilirsiniz. Şu an için sadece yukarıda belirtilen ödeme sistemleri ile paranızı çekebiliyorsunuz. Ancak ilerleyen zamanlarda Yandex Toloka’nın iyileştirilmesiyle daha farklı sistemlerle de paranızı çekebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yandex Toloka ödeme konusunda kesinlikle güvenilebilir bir firmadır. Görevleri istenilen şekilde tamamlarsanız çok rahat bir şekilde ek gelir elde edebilirsiniz. Ancak her yerde olduğu gibi bu sistemi kullanarak yorulmadan, çalışmadan ve verilen görevleri sırf para kazanmak için yapan birçok kişi olacaktır. Eğer görevleri umursamadan yapmış olmak için yaparsanız size ödeme yapılmayabilir. Zira size verilen görevler ve sonuçları da Yandex tarafından incelenmekte ve sistemin daha da iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Bu nedenle hangi görevi yaparsanız yapın en iyi şekilde sizden istenileni yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde görevleri tam olarak yerine getirirseniz Yandex Toloka aracılığı ile para kazanabilirsiniz. Çok yüksek miktarlarda olmasa da buradan kazanacağınız para size ek gelir olacaktır. Üstelik internetten para kazanmaya Yandex Tolaka’ya üye olarak ücretsiz bir şekilde adım atabilirsiniz.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Yandex Toloka’dan Para Kazanma” üzerine 17 yorum

 1. Peki yandex toloka ile ödemeler aylık olarak düzenli bir şekilde yatırılıyor mu? Hangi tarihler arasında para hesaba yatırılıyor. Bunlar konusunda da bilgilendirebilir misiniz?

  1. turgut dedi ki:

   ben bir senedir toloka da görev yapıyorum bos zamanlarımda bakıyorum bazen ayda 1 kere bazaen haftada 3 kere simdiye kadar yaklasık olarak 45 dolar para kazandım her perşembe hesabıma para gonderildi odemesinde sıkıntı yok ama onay asaması ve gonderim 1 haftayı buluyor…

 2. istanbul kültür dedi ki:

  buradan ödemeleri nasıl alıyoruz bunun içinde bir başlık açar mısınız?

 3. Bilecik dedi ki:

  Bu sistemi 3 aydır kullanıyorum her gün 4 saat vaktimi ayırıyorum ve şuan hesabımda 1100tl kadar bir para var. Kullanmanızı öneririm. Verdiği görevler zor değil 🙂

 4. Neydek dedi ki:

  Google Adsense rakip geliyor sanırım

 5. behçet dedi ki:

  ödemeleri papara sistemi ile çekebiliyorsunuz 1 doları geçince paparaya aktrıyorsunuz

 6. iPTV Server dedi ki:

  şuan oldukça merakımı çekti ve denemek istiyorum , haberim yoktu . Bakalım ne kadar kazanacağız yandex toloka ‘ dan.

 7. halil okur dedi ki:

  Güzel bir sistem kurmuşlar, deneyeceğim bakalım ne kadar kazanacağız ilk ay.

  1. halil okur dedi ki:

   Fazla görev yok lakin 1 saat içerisinde 1 dolar topladım, ya görevleri arttıracaklar ya da kazanç sınırlı kalacak.

 8. vip transfer dedi ki:

  sisteme üye olacak kişilere chrome harici browser öneriyorum. onay ekranında takılıyor.

 9. Can dedi ki:

  gerçekten çok güzel bir sistem yapmışlar eskiden kullandım baya

 10. Furkan dedi ki:

  Bu tür sistemlerin dilinden iyi anlarim takilma olayi var ama hallediliyo

 11. Tumblr sözler dedi ki:

  Bunu kullanmıştım vakti çok olanlar harçlık çıkarabilir guzel görevleri var

 12. tolga dedi ki:

  toloka hızlıca para kazandırıyor, gerçekten güzel bir yazı bilgilendirici olmuş

 13. mp3 cutter dedi ki:

  Toloka güzel ödemelerinde sorun yok görevlerde fena değil ama ekseriyetle +18 görevler geliyor.

 14. grafik tasarım dedi ki:

  Bu sisteme benzer bir sistem daha vardı orada da belirli görevleri yerine getiriyorsunuz ama bir şey kazandırmıyordu diye hatırlıyorum ama internetten para kazanmanın bir başka yolu da bu sanırım artık. Görevi yerine getir kap parayı ama fikrimi sorarsanız Adsens veya Admob daha kazançlı ya da Youtube tercih sizin tabi ki de

 15. Merve Aymak dedi ki:

  Bakalım nekadar kazanacağım üye oldum gelişmeleri gün geçtikçe yazacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum