Nasıl Yapılır ? 8.643 21

Youtube’dan Para Kazanma Rehberi – Dev Rehber!

Youtube para kazanma‘ temasını geniş bir çerçevede incelediğimiz bu yazımızı okumaya başlamadan önce, yazının uzun ve detaylı bilgiler içerdiğini söylemekte fayda var. Fakat yayınladığımız bu detaylı rehber alt başlıklar halinde bölüm bölüm ayrıldığı için, zaten bildiğiniz veya merak etmediğiniz bölümleri direk atlayabilir, ilginizin çektiği ve faydalı gördüğünüz kısımları okuyabilirsiniz. Görüşlerinizi yazının en altında bulunan yorum kısmı aracılığı ile bizimle paylaşabilir, diğer Youtube Yayıncı adaylarına tecrübelerinizi aktarabilirsiniz.

21.yüzyılda para kazanmanın en kolay yolu interneti kullanmaktır. Dikkat ettiyseniz internetten para kazanmaktır demedim. Bunun sebebi ise genel olarak insanların internetten para kazanma olayına odaklanmasıdır. Unutmayın internetten para kazanılmaz, interneti kullanarak para kazanılır.

Son dönemlerde en popüler olan gelir elde etme yollarından birisi olarak Youtube’dan para kazanma gösterilmektedir.Bunun için birçok kişi kanal açmış, sahte veya edit’lenmiş videoları hesabına yükleyerek para kazanmaya çalışmıştır. Ancak bu hesapların hepsi eninde sonunda telif ihlali nedeniyle ya askıya alınmış yada süresiz kapatılmıştır. Youtube’dan para kazanılır mı kazanılmaz mı diye merak ediyorsanız buna cevabım ‘Evet’! Youtube’dan gerçekten para kazanabilirsiniz. Ancak bunun için orijinal ve farklı bir şeyler yapmanız gerekir. Bu içerikte Youtube’dan para kazanma olayını tüm detayları ile inceleyeceğiz ve aklınızdaki soruların cevaplarını içeriği tamamen okuduğunuzda bulabileceksiniz. Adım adım Youtube’dan nasıl para kazanılır tüm detayları ile başlıyoruz:

Önemli Not: İçerik biraz uzun olacak ancak okuduğunuzda buna değecektir. Bu nedenle hiçbir yeri atlamadan tamamen okumanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Youtube Nedir ve Nasıl Çalışıyor?

Youtube’dan para kazanma yöntemlerine geçmeden önce bu sistemi daha iyi tanımalı ve projemizi de bu sisteme göre geliştirmeliyiz. Kısaca Youtube’un tarihinden bahsedecek olursak site 14 Şubat 2005 tarihinde Kaliforniya’da Chad Hurley, Steve Chen ve Jawed Karim tarafından kurulmuştur. Kısa sürede birçok ziyaretçiye ulaşan ve önlenemez bir yükselişe sahip olan Youtube, Google’ın dikkatini çekmiş ve 13 Kasım 2006 tarihinde satın alma işlemi gerçekleşmiştir. Bilindiği üzere Google yatırımlarını gelecek vadeden ve kaliteli projelere yapmaktadır. Youtube’da günümüzde dünyanın en gelişmiş video barındırma sitesi olarak interneti kullanan herkes tarafından bilinmektedir. Sistem üyelerin video paylaşması üzerine kuruludur. İsteyen herkes Youtube’a üye olarak kanal açabilir ve bu kanala istediği şekilde video yükleyebilir. Hali hazırda on binlerce kanalın olduğu Youtube’da aklınıza gelecek her türde video bulabiliyorsunuz.

Platform ilk kurulduğunda reklam istemi mevcut değildi. Daha doğrusu Youtube kazanıyordu ancak yayıncılar için herhangi bir gelir modeli yoktu. Ancak şimdi videoların başında çıkan kısa reklamlar ve açılan banner reklamlarla yayıncılar da para kazanabiliyor. Tabii bunun için tek şart ise özgün ve kaliteli içerikler sunmanız. Yani farklı türde içerikler oluşturmalı ve insanların ilgisini çekmelisiniz.

Youtube’dan Para Kazanma Sistemi

Öncelikle Youtube’dan para kazanmanız için bir kanal sahibi olmanız gerekiyor. Bu oldukça basittir ve aklınıza ‘Her kanal açan para kazanıyor mu?’ gibi bir soru gelebilir. Tabii ki sadece kanal açıp video yükleyerek para kazanmak mümkün değildir. Dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı belirleyelim. Youtube’dan para kazanmanız için ‘Özgün’ yani tamamen size ait videolar yüklemeniz gerekiyor.

Başka site veya kanallardan videolar indirip yükleyerek para kazanmanız söz konusu değildir. Çünkü er yada geç kanalınız ‘Telif Hakkı İhlali’ sebebiyle kapanacaktır. Bu nedenle bu tarz olaylara girmeyi düşünüyorsanız baştan vazgeçmelisiniz. Özgün videolar çekerek kanalınıza yüklediğinizi ve videoların da ilgi çektiğini varsayalım. Bu videolarla reklam yayınlayarak para kazanmanız mümkün hale gelebilmektedir. Hele ki kanalınıza attığınız bir video en az 50-60 bin kişi tarafından izleniyorsa.

Youtube’dan para kazanma, videoların önünde çıkan reklamlardan ve mini banner reklamlardan gerçekleşmektedir. Kanalınıza giriş yaptığınızda ve ‘Videolardan Para Kazan’ seçeneğini tıklayarak aktif hale getirdiğinizde size sunulan seçeneklerden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Yani dilerseniz video önü reklamlar dilerseniz de banner reklamlar izleyicilere gösteriliyor. Bu reklamlar Overlay (Bindirme) ve TrueView (Akış İçi) reklamlar olarak sınıflandırılmıştır. Reklam stratejisi tamamen size kalmış bir durumdur. Deneyerek hangi reklamdan daha fazla kazandığınızı görebilir ve o reklam türünü tercih edebilirsiniz. İki seçeneği de seçerseniz izleyicilerin reklamlardan bıkıp videoyu tamamen kapatabileceğini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Birden fazla para kazanmayı düşünürseniz Youtube’dan para kazanma maceranız başlamadan sona erebilir veya aylık çok az bir miktarda takılıp kalabilirsiniz. Bu nedenle ince eleyip sık dokumalı ve her şeyi detaylı şekilde düşünmelisiniz.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanabilirim?

Öncelikle bu sorunun cevabını verebilmek için nasıl bir plan ve proje düşündüğünüzü belirlemeniz gerekiyor. Yani rastgele bir kanal oluşturup para kazanmak diye bir şey kesinlikle söz konusu değil ve Youtube’dan para kazanma işi gerçekten de kolay bir iş değil. Normal bir işte nasıl düzenli – disiplinli bir şekilde çalışıyorsanız bu işten para kazanmanız için de oldukça disiplinli ve planlı çalışmanız gerekiyor. Öncelikle nasıl bir kanal oluşturacağınızı iyi düşünmelisiniz. Rakibinizin fazla olduğu bir alana girecekseniz farklı ve oldukça özgün bir yapıda kanalınızın olması gerekiyor. Son dönemlerde Youtube’da ‘Oyun Kanalı’ açmak oldukça popüler bir hale geldi.

Bunun nedeni ise klasik bir mantıkla ‘Bu kanallardaki videoların izlenme sayısı fazla, bende oyun kanalı açayım, buradan yürür giderim!’ düşüncesiyle gerçekleşmiştir. Bunun sonucunda ise sayısız oyun kanalı ortaya çıkmıştır. Oyunlar aynı ve farklı hiçbir şey yok. Peki, bir oyun kanalı nasıl izlenme alır ve ön plana çıkar? Şöyle düşünün, oyun kanalını takip eden ve bu tarz videoları izleyen kişilerin birçoğu 16-23 yaş profili arasındadır. Elbette 40 yaşında olup oyun videoları izleyen kişiler de olabilir ancak büyük bir çoğunluk bu yaşlar arasındadır. Bu kişiler oyunları merak ettikleri için videoya tıklayabilir ve izleyebilirler. Ancak kanala abone olmaları sadece o videoyu çeken kişilerin anlatımını veya mizahını beğendiği takdirde gerçekleşebilir. Yani kısacası Youtube’dan para kazanmak için farklı ve dikkat çekici olmak şarttır. Oyunu sessiz bir şekilde oynayıp kaydettiğinizi ve kanalınızda yayınladığınızı düşünelim. Dikkat çekici bir başlıkla bile bu video en fazla 5-10 bin görüntülenme alacaktır (Abone sayısının olmadığını veya düşük olduğunu varsayıyoruz). Ancak eğer oyun oynarken espri yapıyor, adeta oyunu yaşıyorsanız ve gerçekten farklı ve komik bir kişiliğiniz varsa videonuzu izleyenlerin birçoğu siz istemeseniz bile kanalınıza abone olacaktır. Çünkü bu tarz videolar genel olarak oyun tanıtımını izlemekten daha çok, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için izlenmektedir.

Yani eğer bir oyun kanalı açmak istiyorsanız veya böyle bir düşünceniz varsa mutlaka farklı bir şey yapmalısınız. Piyasadaki oyun kanallarının önüne geçebilecek ve insanların dikkatini çekecek bir proje oluşturmalısınız. Böyle farklı ve kaliteli bir proje yaparsanız para da beraberinde gelecektir. Aksi takdirde harcadığınız vakit kaybı size en fazla aylık 200-300 Lira para kazandıracaktır (En iyi ihtimalle). Aklınızda farklı ve özgün bir proje yoksa veya bu tarz bir proje oluşturmak için çabalamıyorsanız yine çekeceğiniz özgün videolarla Youtube’dan para kazanabilirsiniz ancak bu muhtemelen beklentilerinizin çok çok altında kalacak ve belli bir süre sonra bu işi bırakacaksınız. Bu nedenle ilk etapta ‘Youtube’dan nasıl para kazanılır’ araştırması yerine ‘Youtube’da kaliteli kanal nasıl açılır’ araştırması yapmak çok daha mantıklı olacaktır.

Youtube Kanalı İçin Plan ve Proje Oluşturma

Her işte başarılı olmanın altın kuralı ‘Plan ve Program’dır’. Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız ilk etapta kendinize bir proje bulmanız ve bu proje doğrultusunda da planlama yapmanız gerekiyor. Burada önemli bir tavsiyem de olacak. Eğer hoşlandığınız ve hobi olarak gördüğünüz bir aktivite varsa bunun üzerine yoğunlaşırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Bisiklete binmeyi sevebilirsiniz veya doğa yürüyüşlerini, gittiğiniz farklı ve güzel yerleri kayda alarak bunu kanalınızda yayınlayabilir ve hatırı sayılır bir izlenmeye de ulaşabilirsiniz. Oyun oynamayı seviyorsanız bir oyun kanalı açabilir veya futbol oynamayı seviyorsanız amatör maçları veya attığınız güzel golleri kayda alıp kanalınızda yayınlayabilirsiniz.

Böylece video çekmek size daha eğlenceli gelecek ve sürekli içerik üretmek isteyeceksiniz. Aksi takdirde sırf tutuyor diye belli alanlara yönelirseniz belki ilk başlarda değil ama ilerleyen zamanlarda içerik üretmekte zorlanacak ve çok sıkılacaksınız. Diyelim ki projenizi buldunuz ve akvaryum balıklarını tanıtan bir Youtube kanalı açacaksınız. Kanalınızı oluşturduktan sonra projenizle ilgili bir profil ve kapak görseli oluşturmalısınız. Görsellerin üzerinde kanalınızın isminin olması insanların aklında daha kalıcı bir etki oluşturabilir. Youtube kanal ayarlarınızı tamamladıktan sonra artık geriye video çekmek ve bunu kanalınızda paylaşmak kalacaktır. Youtube video aracı ile videolarınızı düzenlemeniz mümkün olsa da daha detaylı video düzenleme araçlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Ücretsiz video düzenleme araçlarından olan VSDC Free Video Editor ve Lightworks gibi programlarla videolar üzerinde yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda eğer çok fazla abone sayısına ulaşırsanız Sony Movie Studio Platinum ve Adobe Premiere gibi profesyonel video düzenleme programlarını satın alabilir ve daha profesyonel olarak çalışabilirsiniz.

Youtube’da Abone ve İzlenme Sayısı Arttırma

Kaliteli içerikler oluşturarak kanalınıza yüklemeye başladınız. Ancak o da ne? Videolarınız beklediğiniz izlenme sayısına ulaşmıyor ve abone sayınız da hala 1000’i geçmedi! Bu çok normal bir durumdur. Eğer ‘Viral Video İçerik’ üretemiyorsanız yüklediğiniz videonun hiçbir reklam veya tanıtım çalışması yapmadan 1 milyon izlenmeye ulaşmasını bekleyemezsiniz. Bu nedenle moralinizi bozmamanız ve motivasyonunuzu kaybetmemeniz gerekir. Önemli olan bir şey üretmek değil onu pazarlamaktır. Çünkü sizinle aynı konu veya kategoride daha önce milyonlarca video üretilmiş ve paylaşılmıştır. Kanalınıza video yüklemeden önce videonun son kısımlarına ‘Abone Ol’ veya ‘Video’yu Beğen’ gibi mesajlar içeren izleyiciyi sıkmayacak küçük mesajlar ekleyebilirsiniz. Eğer videodaki sizseniz bunu kibar bir dille izleyenlerden rica edebilirsiniz. Böylelikle izleyenleri kanalınıza abone olmaya veya videoyu beğenmeye teşvik etmiş olursunuz. Tüm bu yöntemlerin dışında Youtube veya başka platformlarda (Facebook) videolarınızın veya kanalınızın reklamını yayınlayabilirsiniz. Kanalın abone sayısının artmasındaki en önemli etken kanalın yani yayınlanan içeriklerin kalitesidir. Bu nedenle abone sayınızın artması video içeriklerinizin ne kadar kaliteli olduğu ile alakalıdır. Abone sayısı arttırmak demişken dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir husus var. Bilindiği üzere internette bot takipçi veya abone hizmeti sunan birçok site bulunmaktadır. Para karşılığında kanalınıza abone satın alabilir ve birçok aboneniz varmış gibi gösterebilirsiniz. Ancak bu size sadece gösteriş katacaktır. Abone sayınız bu şekilde bot takipçilerle 100.000 bile olsa, videoların izlenme sayısından veya etkileşimlerden bunun sahte olduğu er yada geç anlaşılacaktır. Bu nedenle parayla abone veya izlenme satın alma gibi işlemlerden uzak durmalısınız. Organik izlenme ve organik yani doğal takipçiler size daha çok fazla sağlayacaktır. Kaliteli video içeriklerinizi Facebook, Twitter gibi sitelerde paylaşarak izlenme sayısını arttırabilirsiniz. Beğeni sayısı yüksek sayfa veya profillerde para karşılığı videonuzu yayınlatabilirsiniz. Bu sizin ilk etapta bilinirliğinizi arttırmaya yönelik bir harekettir. Videolarınız ne kadar kaliteli olursa izlenme sayısından kazanacağınız abone miktarı da o kadar yüksek olacaktır. Öncelikli amacınız videoların izlenme sayısını arttırmak değil abone sayınızı arttırmak olmalıdır. Böylece yeni yükleyeceğiniz videolar daha kolay bir şekilde izlenebilecektir.

Youtube’da Telif Hakkı

Telif hakkı tüm internet aleminde önemli bir yere sahip olsa da birçok kişi buna pek önem vermemektedir. Google görsellerde aradığınız fotoğraflar, internette bulduğunuz birçok görsel hak sahibine yani telif sahibine aittir ve izinsiz kullanılması yasaktır. Bazı durumlarda telif sahipleri kaynak – link gösterilerek içeriklerinin kullanılmasına izin verseler de birçok kişi izinsiz olarak görsel, müzik dosyası veya video kullanmaktadır. Youtube sahip olduğu algoritma sayesinde kopya materyalleri hemen anlayabilmekte ve çözebilmektedir. Dikkat etmeniz gereken telif hakkı ile ilgili kısıtlamaları başlıklar altında belirtelim:

Özgünlük: Youtube videoyu kendiniz çekmediğinizde yani başkasının hesabından veya başka bir siteden video yüklediğinizi algılıyor ve telif sahibine istediği takdirde bildirim yapıyor. Yani çalınmaya karşı bir Youtuber kendisini koruyabiliyor. İlk seferde belki uyarı ile bu durum geçiştirilebilir video kaldırılabilir ancak bunun birkaç kez tekrarlanması halinde kanalınızın kapanması muhtemeldir.

Orijinal Çekimler: Başka videolardan kesitler yani bölümler alsanız dahi bu telif hakkı ihlali olarak değerlendiriliyor. Görüntülerle ayrı bir içerik üretmeyi düşünebilirsiniz ancak bu da yasak ve kanalınız böyle bir girişimde bulunmanız durumunda kapanabilir.

Telif Hakkı İhlalleri: Bu durum genel olarak fikir ve ürün hırsızlığı olarak tanımlanmıştır. Eğer biri sizin içeriğinizi alıp kendi kanalında olduğu gibi veya bir bölümünü yayınladıysa telif hakkınızı ihlal etmiş olur. Yani sizin izniniz olmadan hiç kimse sizin oluşturduğunuz bir içeriği kanalında paylaşamaz.

Müziklere Dikkat: Sadece görüntü değil müziklerin de telif hakkı mevcuttur. birçok kanal bu nedenle kapatılmış ve birçok video da yayından kaldırılmıştır. Bunun sebebi ise yayıncıların izinsiz bir şekilde videoların arka planında müzik kullanmasıdır. Eğer içeriğinize müzik ekleyecekseniz müziğin telif hakkı sahibinden izin istemeniz gerekecektir. Aksi takdirde yüklediğiniz video yayından kaldırılabilir veya daha kötüsü olan ihtimal gerçekleşir ve kanalınız kapanır. Sizi pek korkutmayı istemem ama en kötü ihtimalle de hakkınızda dava açılabilir ve para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Youtube kanalı açmadan ve içerik yüklemeden önce telif hakkı ile ilgili tüm kullanıcı sözleşme detaylarını okumanızı öneriyorum. Doğru hareket ettiğiniz takdirde telif hakkını ihlal etmeden kaliteli ve orijinal içeriklerinizle rahatlıkla Youtube’dan para kazanabilirsiniz.

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

Aslında bu sorunun cevabı tamamen sizinle ilgilidir. Ürettiğiniz videoların içeriklerine ve kalitesine göre bu rakam değişebilir. Youtube’dan para kazanmak için öncelikle para kazanmayı değil kaliteli içerik oluşturmayı hedeflemelisiniz. Eğer siz işinize önem verir ve kaliteli içerik oluşturursanız video içerikleriniz çok fazla izlenecektir ve bu da size ‘Para’ olarak geri bildirim verecektir. Yani bir video ne kadar izlenirse o kadar çok para kazandırır. Ekonomi ve para ile ilgili bir video içerik üretirseniz o videoda ilgili reklamlar yayınlanacaktır ve geliriniz diğer video türlerine göre daha fazla olacaktır. Hangi kelimenin ne kadar kazandırdığında dair bilgi edinmek için Google Keyword Planner aracını kullanabilir ve istediğiniz kelime ile ilgili sorgulama yapabilirsiniz. Youtube kanalında TBM yani Tıklama Başına Maliyet olarak belirtilen bir bölüm bulunmaktadır. Burada 1000 izlenmede ortalama ne kadar gelir elde ettiğiniz görülmektedir. Bu oranlar içeriklere ve kanalın kategorisine göre değişmektedir. Videonun konusu ve kategorisine göre reklamlardan kazanacağınız para artabilir veya azalabilir. Kısaca Youtube’dan ne kadar para kazanılır sorusunun cevabı videoların izlenme sayısına bağlıdır. Bir fikir edinmek açısından Youtube’da en fazla para kazanan 5 kişinin kazançlarını aşağıda görebilirsiniz:

Youtube’da En Fazla Para Kazanan 5 Youtuber – 2016

2017 yılı henüz tamamlanmadığı için yıllık gelirleri göremiyoruz ancak 2016 yılında Youtuber’ların elde ettiği gelirler size bu işten nasıl bir saltanat kurabileceğiniz hakkında bilgi verecektir.

Pewdiepie: Felix Kjellberg henüz 27 yaşında ve kanalında oyun yorumculuğu yaparak eğlenceli videolar çekiyor. 49 Milyon abonesi bulunan Felix’in 2016 yılındaki geliri 15 Milyon Dolardan daha fazla.

IISuperwomanII: 11 Milyon abonesi olan Lilly Singh 28 yaşında ve 2016 yılında Youtube reklamlarından 8 Milyon Dolar civarında para kazandı.

RomanAtwoodVlogs: Aşırı dozda deyim yerindeyse eşek şakalarının yapıldığı bir kanalın sahibi olan Roman Atwood 11 Milyona yaklaşan abone kitlesiyle 2016 yılında 8 Milyon Dolar kazanmıştır.

Smosh: 22 Milyon aboneye sahip olan kanalın 2016 yılında elde etmiş olduğu gelir 7 Milyon Doları geçmiştir.

Rosanna Pansino: 7,5 Milyon abonesi olan kanalın 2016 yılında kazandığı para 6 Milyon Dolar.

Sonuç

Evet, Youtube’dan para kazanan ekstrem örnekleri de görmüş olduk. Bu kanallar dünya çapında İngilizce yayın yapan kanallar olduğundan dolayı abone ve izlenme sayıları oldukça fazladır. Bu nedenle kazançların da çok yüksek olması normaldir. Türkçe bir kanal açarak 100 Bin aboneye ulaşmak başarılı olduğunuzu gösteren bir adım olacaktır. Eğer Youtube’dan para kazanmak isterseniz asla moralinizi bozmamalı ve disiplinli bir şekilde bu işe girmelisiniz. Youtube’dan para kazanmak için sadece 3 şeye ihtiyacınız var: Özgünlük, Disiplin ve Çok Çalışmak.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Youtube’dan Para Kazanma Rehberi – Dev Rehber!” üzerine 21 yorum

 1. İlginç bi paylaşım olmuş. Baya uzun yazmışsınız. Youtube dan para kazanma için iyi yerlere değinilmiş. Teşekkürler.

 2. youtube izlenme satın al dedi ki:

  YouTube ile ilgili böyle bir paylaşımı görmek çok sevindirici

 3. Mobil Sohbet dedi ki:

  Şu youtube ile para kazanmayı beceremedim bir. bikere denedim banlatım. Bu öneri ile birde deniyeyim.

 4. Günün Maçları dedi ki:

  Youtube daha doğrusu Google işi çok sıkı tutuyor. Telif hakkı ihlallerinden uzak durmak gerekiyor. Kendi videolarınız çekmek en mantıklısı. Yoksa ban hemen kapıda.

 5. sağlık blog dedi ki:

  Her şey detaylarıyla verilmiş gerçekten süper bir makale olmuş sağlık blog gibi konularda yt video atılabilir

 6. Asiiii dedi ki:

  Harika

 7. Verdiğiniz öneriler kesinlikle işe yarıyacaktır bu bilgileri okumadan öğrenmeden kalkışacağınız bu girişimde kesinlikle başarılı olmazsınız

 8. Eren ORHAN dedi ki:

  Youtube ek gelir elde edebilmek için güzel bir fırsat sunuyor, artık çok küçük yaşlarda youtube üzerinden para kazanmaya çalışan arkadaşlarımız var fakat bilinçsiz yapıldığından hem kirlilik yaratılıyor hemde bir kazançları olmuyor. Verdiğiniz önerilerle daha kaliteli yayınlar yapılabilir teşekkürler.

 9. günün maçları dedi ki:

  inaki üşenmeden okudum, bunu site girişine bir yere koyman lazım 😉 giren misafirlerin okuması lazım kesinlikle

 10. bilgi verici bir yazı olmuş yazan arkadaşın ellerine sağlık.

 11. Ali dedi ki:

  Zor bir sistem iyi bir proje ve emek gerek YouTube para kazanmak için zor bence

 12. Ali Taşcı dedi ki:

  Youtube gibi para basan bir site hakkında böylesine kapsamlı bir yazı görmek gerçekten güzel. Genel de bu tür bilgiler para ile satılarak umut hırsızlığı yapılmaktadır. Teşekkürler paylaşım için.

 13. Youtube ile para kazanma oldukça zor bir durum. Yani biraz nasip işi biri gelecek videonu beğenecek yayılacak. Birkaç kez denedim olmadı bende site işine girdim.

 14. Emre Eraslan dedi ki:

  Youtube’da ben de bir arkadaşımla birlikte bilgi kanalı açtım. Ortalama gelir olarak ilk başlarda 1k izlenmeye 0,20 TL gibi bir ücret veriyor. Ancak buna kanmayıp yukarıda ki youtube’dan nasıl para kazanılır yazısında yer alanları sabırla uygulayıp devamlılığı sağlarsanız asıl kazanç daha sonra başlıyor. Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler…

 15. Hamilelik Belirtileri dedi ki:

  İnternet üzerinden her şeyde olduğu gibi youtube üzerinden de para kazanmak zaman ve sabır isteyen bir durum. Sabredersen Başarırsın misali

 16. Myt Material dedi ki:

  Çok güzel ve açıklayıcı bir makale olmuş, youtube işi gün geçtikçe zorlaşıyor ama bir o kadarda zevkli hale geliyor. Bu makaleleriniz çoğu insanı güzelce aydınlatacaktır.

 17. bu bilgilerle birlikte geçtiğimiz hafta çalışmalara başladım. şuan youtubeden telif yemeden günde 7 – 12 dolar arasında gelir elde etmeye başladım. gerçekten faydalı bilgiler var. Teşekkürler

 18. deneme sınavı dedi ki:

  Kullandığımız müziklerden telif yememek için telif izinlerini nasıl alacağız. Bunun bir yolu var mıdır?

 19. Nicole dedi ki:

  Bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim bende youtube da elsanatlariyla ilgili birşeyler yapıp denemek, kazanmak istiyorum. İnşallah başarılı olurum sadece müzik telif düşündürücü yapacağımız videolarda fon müziği filan yerlerde beste yapacak kadar kabiliyetli değiliz e muziksizde olmazki☺

 20. ses ver dedi ki:

  sen daha buralarda mısın dosttum ? bu senin dediklerin 5 yıl önce idi ya ???

 21. Master Kazanç dedi ki:

  Başarılı bir yazı, elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum