Mobil 269 0

Yurt Dışından Gelen Cihazlara BTK’dan Müjde!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun (BTK) yurt dışından ülkemize giriş yapan cihazlar ile alakalı uyguladığı politikada değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklere göre artık yurt dışı cihazlar için ülkemizde IMEI konusunda esneklikler uygulanacak.

BTK Ne Gibi Esneklikler Sağlıyor?

Normal şartlarda ülkemize giriş yapan yurt dışı telefonlar, pasaport üzerine kayıt ediliyor ve yurt içinde kullanıma açılıyor. Fakat aynı pasaporta sadece 2 yılda bir telefon kayıt etmek hakkı tanınmakta.

Burada kullanıcıları zorlayan durun ise, herhangi bi arıza sebebiyle cihazın özellikle anakartı değistiğinde kayıtlı olan IMEI değişiyor ve normal olarak yeni bir kimlik kazanıyor. Kullanıcılar ise bu 2 sene sınırı yüzünden tamir ettirdikleri telefonlarını tekrardan yurt içi kullanımına açamıyor.

Hal böyle olunca BTK’nın resmi gazetede yayınlanan yeni Tebliği ile bu durum için özel esneklikler getirildi. Artık yurt dışından gelen cihazını tamir ettiren kullanıcılar, cihazlarını BTK’ya bildirerek tekrardan yurt içi kullanımına açabiliyorlar. Ayrıca bu tebliğin resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini de belirtelim.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum